ЗНО-2021: дати проведення тестування і всі новації для цьогорічних випускників і абітурієнтів

Кожен зареєстрований учасник ЗНО 2021 року має право скласти тести не більше аніж із п’яти навчальних предметів.

Карантин через пандемію коронавірусу другий рік поспіль вносить корективи в освітній процес, але зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2021 році і пробне тестування відбудуться за будь-яких обставин, навіть у

Степанов відповів, чи буде в Україні загальнонаціональний локдаун “червоних” зонах, де діють найсуворіші обмеження. У зв’язку із поширенням коронавірусу всі учасники ЗНО в пунктах тестування повинні дотримуватися карантинних правил, зокрема, дистанції, маскового режиму, дезінфекції.

Які новації Міносвіти підготувало цьогорічним випускникам і абітурієнтам, коли відбудеться ЗНО-2021 і у якому форматі, з’ясовував ТСН.ua

Які новації у 2021 році?

Попри карантин сам формат і процедура проведення ЗНО у 2021 році залишаться не змінними. Традиційно, під час тестування в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та два інструктори.

Новацією є те, що у 2021 році, на відміну від попередніх років, випускники та/або абітурієнти можуть складати ЗНО або з української мови або з української мови і літератури.

Тест просто з української мови буде містити 39 завдань закритих форм із вибором відповіді або на встановлення відповідності та одне завдання відкритої форми, де слід дати розгорнуту письмову відповідь.

Робота з української мови та літератури буде складатися з 24 завдань з української літератури та 39 – з української мови закритих форм із вибором відповіді і на встановлення відповідності. А також 4 завдання з української мови відкритих форм із наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання з короткою письмовою відповіддю, і 1 завдання з розгорнутою письмовою відповіддю.

Також від 2021 року впроваджуються дворівневі тести з математики, тобто, базовий рівень та поглиблений. 

Базовий рівень потрібен усім випускникам, незалежно від обраного фаху, бо цей предмет буде ще зараховуватись як ДПА. 

Якщо ж випускник вступає на фах, який потребує профільного рівня з математики, тоді саме цей рівень і потрібно складати. Аналогічно з українською мовою та літературою.

Оцінки також із цих предметів буде дві. Перша для ДПА за дванадцяти бальною шкалою. Друга для ЗНО – від 100 до 200 балів, а у тестуванні з української мови та літератури буде визначено поріг “склав”, “не склав”.

Третьою новацією є збільшення допустимих предметів для складання ЗНО: можна обирати максимум 5 предметів, раніше було 4.

Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які в 2021 році отримують повну середню освіту, результати ЗНО з 4 навчальних предметів будуть зараховані як оцінка за державну підсумкову атестацію (ДПА).

Для вступу до закладу вищої освіти абітурієнт повинен подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності і третій – творчий конкурс). Деталі щодо вступу слід уточнювати на сайті обраного вами університету. 

Які дати складання ЗНО-2021?

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році відбудеться за таким графіком:

21 травня – хімія,
24 травня – іспанська, німецька, французька мови, 
25 травня – англійська мова,
28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
1 червня – українська мова, українська мова і література,
4 червня – історія України, 
7 червня – фізика,
10 червня – біологія,
15 червня – географія.

А коли результати?

Результати ЗНО учасники тестування традиційно зможуть дізнатися, увійшовши до своєї інформаційної сторінки у визначені дати. Так, результат із хімії надійде до 4 червня, із іноземних мов – до 18 червня, із математики – до 22 червня, із української мови, української мови і літератури, історії України, біології – до 25 червня, із географії – до 30 червня.

Яким буде ЗНО у “червоних зонах”?

Пробне ЗНО, основна сесія навіть у “червоних” карантинних зонах відбудуться за встановленим розкладом, йдеться на сайті МОН. Як і торік, одними із головних умов проведення залишаються: дистанціювання, масковий режим, дезінфекція приміщень і гігієна рук. Зокрема, учасники тестування повинні бути в масках/респіраторах, мати з собою санітайзери. Для безпеки на вході до пунктів тестування розмістять санітайзери, а у туалетних кімнатах – мийні засоби. 

А як щодо додаткової сесії?

Додаткова сесія ЗНО відбудеться від 26 червня до 16 липня. Її результати будуть оголошені до 23 липня.

Випускники шкіл та/або абітурієнти, які зареєструвалися, але, до прикладу, контактували з хворими на коронавірусу чи самі заразилися, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. 

Крім того, до поважних причин, з яких учасники не змогли взяти участь в основній сесії і можуть долучитися до додаткової, належать:

  • стихійне лихо в день або переддень проведення ЗНО з певного навчального предмета;
  • викрадення одного з документів, необхідних для допуску до пункту проведення ЗНО, що трапилося до проведення зовнішнього оцінювання з певного предмета, але не раніше ніж за 5 календарних днів;
  • смерть рідних, яка сталася до проведення ЗНО з певного предмета, але не раніше ніж за 7 календарних днів.

Також подати заяву щодо участі у додатковій сесії можуть особи, які брали участь у тестуванні, але вчинили порушення під час ЗНО або не змогли завершити виконання тесту у зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я.

Детально про додаткову сесію читайте за цим посилання на сайті УЦОЯО.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: