Знахідка з-під льодовика – у Норвегії знайшли десятки стріл

У Норвегії археологи обстежили крижаний покрив Лангфонна і виявили десятки стріл, деяким з яких 6 тис. років.

Вчені, також, виявили велику кількість кісток і рогів північного оленя, що дозволяє припустити, що мисливці використовували крижану ділянку протягом тисячоліть.

Команда археологів виявила 68 повних і часткових стріл, деякі з снарядів відносяться до періоду неоліту, а найновіші знахідки відносяться до 14 століття нашої ери.

Стріли пізніших періодів, такі як 1500-річна стріла, що використала загострену раковину мідії, здобуту в річці на відстані не менше 50 миль, виглядали так, ніби стріляли тільки вчора. Це наводить вчених на думку, що в перебігу століттям щось сталося всередині льоду.

Примітно, що стріли, рознесені на тисячі років одна від одної, лежали поруч по кромці льоду. Оскільки старі стріли могли бути змиті талою водою, а потім знову заморожені, місце, де вони були виявлені, могло бути далеко від того місця, де вони спочатку приземлилися.

Стріли і оленячі кістки підтвердили колишні підозри, що високогірні ділянки льоду в Норвегії були гарячими точками полювання на оленів: коли холодолюбиві істоти відступали на лід, щоб уникнути укусів комах в літні місяці, люди йшли за ними з луками, стрілами і мисливськими ножами.

Відзначимо, що Лангфонн був одною з перших ділянок крижаного покриву, яку виявили після того, як місцевий мандрівник влітку 2006 року виявив на краю крижаної плями шкіряне взуття віком 3300 років і повідомив про це археологу.

джерело

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: