Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

Закарпатським абітурієнтам: основні зміни цьогорічної вступної кампанії

 Стрічка новин

Закарпатським абітурієнтам: основні зміни цьогорічної вступної кампанії

Закарпатським абітурієнтам: основні зміни цьогорічної вступної кампанії
26 Червня
12:54 2018

Уже незабаром стартує вступна кампанія – 2018. Як завжди, не обійшлося без певних змін, тож про них і потрібно дізнатися цьогорічним абітурієнтам. 

Вступна кампанія 2018 року налічує щонайменше шість серйозних змін. Про них розповіла під час прес-конференції в Києві міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає кореспондент УНН.

“Змін дуже багато, як ви почули. Але будь-які зміни спрямовані на те, щоб вступна кампанія була більш об’єктивною і давала більше можливостей для вступників і спрацювала як слід. Можемо виділити, мабуть, такі найбільш основні зміни. По-перше, ми уніфікували перелік предметів для вступу на навчання на основі повної загальної середньої освіти. Раніше абітурієнтам було дуже складно: на одну й ту саму спеціальність в одному навчальному закладі — одні предмети, в іншому — інші. Це було дуже складно. Це має спростити (систему — ред.) для них, щоб вони могли легко визначити для себе предмет ЗНО. Друге: використання при вступі сертифікатів не тільки 2018 року, а й 2017 і 2016 років. Тобто тепер ми робимо співмірні тести і цим ми також розширюємо можливості абітурієнта, тобто якщо він не задоволений своїм сертифікатом, може скласти через рік — якщо там будуть кращі результати, він візьме сертифікат з кращим результатом. Третє: кількість заяв, які може подати абітурієнт на місця державного регіонального замовлення. Це — сім заяв. Було 9 — зараз 7. Таким чином, він концентрується на не більш ніж чотирьох спеціальностях, на які він хоче подати”, — зазначила вона.

За словами міністра, така зміна була введена тому, що інколи величезна кількість заяв, які мали дуже низьку пріоритетність абітурієнта, просто створювала зайву завантаженість системи і була абсолютно не продуктивною.

“Четверте — застосування коефіцієнтів для певних цільових груп абітурієнтів. І мінімальні значення кількості балів вступних випробувань для вступу на медичні спеціальності, такі як стоматологія, медицина, педіатрія і охорона здоров’я не можуть бути встановлені менше ніж 150 балів — це була чітка позиція Міністерства охорони здоров’я — ми про неї попередили заздалегідь”, — сказала вона.

Гриневич нагадала, що минулого року ця зміна була оголошена ще перед початком вступної кампанії — це було вже фактично під час її запуску і було відтерміновано до цього року. Цього року ця норма абсолютно законно входить в дію.

“І нарешті останне — обов’язкове складання єдиного іспиту з іноземної мови при вступі до магістратуру. Це іноземна мова, гуманітарні науки, соціально-поведінкові науки, журналістика, сфера обслуговування і міжнародні відносини, а також єдине фахове вступне випробування з права — ми поширюємо не тільки на право, але і на міжнародне право”, — додала міністр.

Фото з мережі.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

Admin

Admin

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Стрічка новин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: