Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

Закарпатка Ірина Коваль “Кращий студент року” Регіональної академії ООН Східної Європи

 Стрічка новин

Закарпатка Ірина Коваль “Кращий студент року” Регіональної академії ООН Східної Європи

Закарпатка Ірина Коваль “Кращий студент року” Регіональної академії ООН Східної Європи
18 Січня
12:37 2018

Іршавчанка Іванна Багова, переможниця Hlas Ceskoslovenska, випускниця Іршавської школи № 1.

“Те, якою я є зараз, безперечно, є результатом поєднання різноманітних факторів, обставин і дуже важливих людей, які мене супроводжували. Якщо говорити про все спочатку, то народилася я на Закарпатті, у містечку Іршава. Закінчила місцеву загальноосвітню школу і жила доволі типовим життям. Так тривало фактично аж до вступу в університет. В університеті зрозуміла, що існуюча система освіти в Україні вбиває мотивацію до навчання через багато причин, в тому числі і корупцію. Вже тоді в мене виникло бажання не сидіти осторонь процесів розвитку суспільства, а якось впливати на них. У мене було багато “але”, та я не бачила методів їх вирішення. Так тривало до одного моменту — наче цілком пересічного, але водночас дуже важливого, як зазначає сама Ірина, у її житті — потрапила на презентацію організації AIESEC”,- Ірина розповіла “The Ukrainians”.
Звідси й розпочалась її нова наукова стежина. Практична робота, конференції, проекти- і це все потрібно було поєднувати з навчанням. Було важко, але приходилось все встигати, особливо коли поєднувала роботу віце-президента AIESEC-України і навчання в магістратурі –робота була в Києві а навчання в Тернополі-приходилось багато їздити туди-сюди.   Далі, свій досвід роботи в організації закінчила професійним стажуванням — поїхала в Індію працювати у сфері HR (Human resources — людські ресурси). У її роботі там були дві основні складові. По-перше, вона будувала програму стажувань у партнерстві з AIESEC в тамтешній IT-компанії. Відповідала за інтеграцію стажерів, які приїздили з різних країн. А по-друге, працювала у їхньому корпоративному HR-секторі.
Після повернення в Україну , перший рік  займалася створенням HR-асоціації. Далі трохи працювала HR-фахівцем в агрохолдингу “Мрія”. Але під час Євромайдану  через економічну ситуацію і ліквідацію офісу “Мрії” в Києві -втратила роботу. Далі Майдан. Ще на Майдані вона стає однією з засновниць Центру зайнятості вільних людей. Сьогодні ЦЗВЛ – громадська ініціатива, покликана сприяти працевлаштуванню та соціальній реабілітації громадян України, які у зв’язку з політичними репресіями, військовими діями та складною економічною ситуацією втратили роботу та потребують допомоги.
Завдання – допомогти тим, хто внаслідок участі в акціях протесту втратили роботу і доступ до засобів існування. Тим, хто були вимушені покинути дім через події в Криму та південно-східних регіонах України.
Але все-таки мрія про вплив на глобальні соціальні процеси привела її на навчання в CEU (Центрально-Європейський університет) в Будапешті. Спеціальність на якій вчиться Ірина -магістр з публічного адміністрування. Паралельно вона навчається в регіональній академії Організації Об’єднаних націй (RAUN) з центром у Відні (Австрія).
Сесії були в Празі, Будапешті і Вені.  40 студентів, яких відібрали на конкурсній основі  з університетів  Праги, Братислави, Відню, Сегеду та Будапешту, провели зустрічі у декількох країнах.
Кожна група провела свою дослідницьку роботу. Колектив в якому була Ірина відвідала Косово і Стамбул, де в команді з агенціями ООН досліджували роль жінок та дівчат у досягненні глобального миру та безпеки. В результаті  дослідницька робота була представлена на конференції Віденського офісу ООН з питань роззброєння. В ній була дана оцінка стипендіальній програмі і її впливу на мирні ініціативи. Наукова робота була високо оцінена конференцією ООН і Ірина Коваль була нагороджена сертифікатом «Кращий студент року» , думаємо ми ще не раз почуємо про нашу іршавчанку.
Переклад з англійської Анна Гелетей

Фото: facebook.com

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

Admin

Admin

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Стрічка новин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: