Іршавчанка Іванна Багова, переможниця Hlas Ceskoslovenska, випускниця Іршавської школи № 1.
“Те, якою я є зараз, безперечно, є результатом поєднання різноманітних факторів, обставин і дуже важливих людей, які мене супроводжували. Якщо говорити про все спочатку, то народилася я на Закарпатті, у містечку Іршава. Закінчила місцеву загальноосвітню школу і жила доволі типовим життям. Так тривало фактично аж до вступу в університет. В університеті зрозуміла, що існуюча система освіти в Україні вбиває мотивацію до навчання через багато причин, в тому числі і корупцію. Вже тоді в мене виникло бажання не сидіти осторонь процесів розвитку суспільства, а якось впливати на них. У мене було багато “але”, та я не бачила методів їх вирішення. Так тривало до одного моменту — наче цілком пересічного, але водночас дуже важливого, як зазначає сама Ірина, у її житті — потрапила на презентацію організації AIESEC”,- Ірина розповіла “The Ukrainians”.
Звідси й розпочалась її нова наукова стежина. Практична робота, конференції, проекти- і це все потрібно було поєднувати з навчанням. Було важко, але приходилось все встигати, особливо коли поєднувала роботу віце-президента AIESEC-України і навчання в магістратурі –робота була в Києві а навчання в Тернополі-приходилось багато їздити туди-сюди. Далі, свій досвід роботи в організації закінчила професійним стажуванням — поїхала в Індію працювати у сфері HR (Human resources — людські ресурси). У її роботі там були дві основні складові. По-перше, вона будувала програму стажувань у партнерстві з AIESEC в тамтешній IT-компанії. Відповідала за інтеграцію стажерів, які приїздили з різних країн. А по-друге, працювала у їхньому корпоративному HR-секторі.
Після повернення в Україну , перший рік займалася створенням HR-асоціації. Далі трохи працювала HR-фахівцем в агрохолдингу “Мрія”. Але під час Євромайдану через економічну ситуацію і ліквідацію офісу “Мрії” в Києві -втратила роботу. Далі Майдан. Ще на Майдані вона стає однією з засновниць Центру зайнятості вільних людей. Сьогодні ЦЗВЛ – громадська ініціатива, покликана сприяти працевлаштуванню та соціальній реабілітації громадян України, які у зв’язку з політичними репресіями, військовими діями та складною економічною ситуацією втратили роботу та потребують допомоги.
Завдання – допомогти тим, хто внаслідок участі в акціях протесту втратили роботу і доступ до засобів існування. Тим, хто були вимушені покинути дім через події в Криму та південно-східних регіонах України.
Але все-таки мрія про вплив на глобальні соціальні процеси привела її на навчання в CEU (Центрально-Європейський університет) в Будапешті. Спеціальність на якій вчиться Ірина -магістр з публічного адміністрування. Паралельно вона навчається в регіональній академії Організації Об’єднаних націй (RAUN) з центром у Відні (Австрія).
Сесії були в Празі, Будапешті і Вені. 40 студентів, яких відібрали на конкурсній основі з університетів Праги, Братислави, Відню, Сегеду та Будапешту, провели зустрічі у декількох країнах.
Кожна група провела свою дослідницьку роботу. Колектив в якому була Ірина відвідала Косово і Стамбул, де в команді з агенціями ООН досліджували роль жінок та дівчат у досягненні глобального миру та безпеки. В результаті дослідницька робота була представлена на конференції Віденського офісу ООН з питань роззброєння. В ній була дана оцінка стипендіальній програмі і її впливу на мирні ініціативи. Наукова робота була високо оцінена конференцією ООН і Ірина Коваль була нагороджена сертифікатом «Кращий студент року» , думаємо ми ще не раз почуємо про нашу іршавчанку.
Переклад з англійської Анна Гелетей
Фото: facebook.com