Захищаємо сайт за допомогою SSL

Випадки шахрайства в Мережі вже давно стають нормою. Як це не сумно, але вже не можна бути впевненим у тому, що, залишаючи свої дані на сайтах, «третій зайвий» не запозичить їх у вас і не розпорядиться ними в своїх цілях. Якщо ви хочете знати, як це працює на ділі – подивіться свій ящик електронної пошти і список вхідних повідомлень в телефоні – чи всі відправники вам знайомі?

Отже, як же це відбувається – запитаєте ви. Дуже просто. Всі потоки інформації в мережі діляться на два типи – захищений і не захищений. Якщо ви вбиваєте дані на сайті, який працює за старим протоколом http, то розраховувати на безпеку ваших даних не варто – їх з легкістю може перехопити зловмисник. Однак, якщо сайт працює в так званій «безпечній зоні» https, де вся інформація передається в зашифрованому вигляді, можете бути впевнені, що ваші дані будуть в цілості.

Зрозуміти, в якій зоні ви знаходитесь досить просто – перед кожною адресою сайту в рядку браузера буде виднітися протокол, за яким працює конкретний ресурс. Безпечне з’єднання https підсвічується зеленим кольором, завдяки чому відрізнити його від небезпечного ресурсу досить просто. Зробити сайт безпечним допомагає SSL сертифікат.

Переваги захисту сайту

Якщо ваша сфера бізнесу зав’язана на інтернет-ресурс, або ж у вас є новинний сайт, запитуючий дані клієнтів для підписки – кожен з них вимагає захисту. В цілому фактори ризику можна звести до чотирьох основних пунктів, кожен з яких свідчить на користь безпечного з’єднання:

1. Репутація компанії. Якщо ваша компанія дорожить своїми клієнтами, дуже важливо приділяти увагу їх захисту. Безпечний сайт завжди більш привабливий серед незахищених ресурсів.

2. Захист від шахраїв ваших майбутніх прибутків. На сьогодні підробки сайтів на відомі бренди зустрічаються нерідко. Користувачам надсилають посилання на такі ресурси в листі, і вони переходять на нібито знайомий домен. У той же час ім’я сайту може відрізнятися однією буквою, яку дуже просто не помітити. Так клієнти роблять покупки, залишають свої дані, роблять передоплату або оплачують товари і все це йде в кишеню шахраїв. У той же час SSL сертифікат видається незалежним центром сертифікації, який вимагає від компанії підтверджуючи право власності документи, а тому підробити захищений ресурс у шахраїв просто не вийде.

3. Лояльність пошукових систем. Уже не раз всі профільні ресурси повідомляли вебмастерам, що захищені сайти мають більш високий пріоритет в процесі формування пошукової видачі. Тобто браузери до сайтів з SSL більш прихильні. При цьому багато пошукових систем вже блокують незахищені сайти, на яких потрібно зареєструватися.

4. Захист клієнтів. Захищені ресурси не дадуть користувачам «ділитися» своєю інформацією з шахраями і робити покупки на фішингових сайтах інтернет-магазинів.

Що ж, плюси захисту сайту очевидні. Що до оформлення SSL – цей сертифікат може оформити як юридична, так і фізична особа. Варіанти сертифікатів можуть бути різними – від тих, оформлення яких займає 10 хвилин, до більш серйозних SSL, отримати які можна протягом 10 днів за умови надання певного пакету документів.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: