«Зачарований край» на Закарпатті приваблює туристів Чорним Багном

Багатий наш край цікавими природними об’єктами. Є серед них і просто-таки унікальні. Наприклад, Болото Чорне Багно. Знаходиться воно в межах Хустського району (Іршавського району), за 7 км від села Ільниця і щороку приваблює сотні туристів.

Болото Чорне Багно – гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Являє собою сфагнове болото, витягнуте з півдня на північ, між горами Бужора на сході та Мартинським Каменем на заході, що в межах гірського масиву Великий Діл. Є найглибшим торфовим болотом українських Карпат (глибина покладу сягає майже 12 метрів) і займає площу 15 гектарів. У 2010 році його включили до Національного природного парку «Зачарований край».

Оліґотрофне означає збіднене живлення, тобто тут мало корисних речовин, щоб в екосистемі було різноманіття видів – чи то рослин, чи тварин. У цій місцевості можна знайти унікальну росичку – рослину-комахоїда. Через цей гідрологічний об’єкт проходить кілька туристичних маршрутів, а тому відвідувачі про нього знають.

Окрім того, це популярне місце для збору ягід та лікарських рослин. Окрім Іван-чая та яфини, тут можна знайти червону брусницю, малину, ожину та безліч інших цікавих рослин. Тож якщо любите екологічні продукти, прагнете більше дізнатися про рідний край і побачити найглибше торфове болото Карпат – вам на Іршавщину, у Зачарований край.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: