
Пишуть пісні, малюють анімацію, пакують книжки, влаштовують онлайн концерти та готують уроки історії. Такою є діяльність творчого об’єднанні “Знай наших” у Рівному. Його очільник, – фронтмен рок-гурту “Ot Vinta” Юрій Журавель, – розповів про те як пройшов рік карантину для horyn.info
80% карантину ми проводимо в офісі творчого об’єднання, тут і формуються всі ідеї: На початку карантину, коли ще ніхто й подумати не міг, що воно так затягнеться, тут ми придумували всілякі акції, онлайн-флешмоби, по-різному старались не давати людям нудьгувати. От навіть придумали акційну пропозицію для дорослих і малечі «Повна торба».

У вміст так-званої “Повної торби” Юрія Журавля входять видані книжка та розмальовка “Знай наших”, а також патріотична книга-планшет “Битви за рідну землю” та комікс “Мазепа. Крок до правди”. А ще – альбом “Ot Vinta” під назвою “Пілотка”.
Я щодня підписував книги для замовників, створив для цього спеціальні буквиці, щоб ім’я власника книжки починалось з великої красивої літери. Процес цей досить кропіткий і щодня відгрібав до двох годин,але в час карантину це єдина можливість подарувати своїм читачам частинку персональної уваги.

Ну і як би там не було, часу вистачало і на інші проєкти. Одним з таких стала дитяча вистава “Ріпка”, прем’єру якої вдалось влаштувати на день захисту Дітей просто на подвір’ї театру ляльок у місті Рівному. Було досить спекотно, дітвори зібралась ціла площа. Це новий був новий досвід як для гурту Ot Vinta, так і для театру.
Ідея цієї вистави: є три казкарки, три бабусі, які хочуть своїм внучатам розказати казку “Ріпка”. Вони беруть звичайні шкарпетки, які вони тільки-но в’язали, і в якийсь момент ці шкарпетки перетворюються на ляльки, і вийшло так, що ми не лише створили музичний супровід для вистави а й розробили і виготовили самих «акторів» – персонажів ляльок та декорації.

Попри різноманіття творчих зацікавлень, Юрій Журавель – це передусім рок-музикант, а головною роботою рокерів є, звісно ж, концерти. На період карантину гурт “Ot Vinta”, як виявляється, доволі регулярно влаштовує їх в режимі онлайн.
На нашому онлайн-концерті були глядачі з усього світу: і представники української діаспори Аргентини, Америки, Іспанії, Італії, Європи і багатьох континентів. І Африка, і Австралія нас бачили. Звичайно не вистачає голосів наших глядачів, але доводиться якось адаптуватися потихеньку. Приємно відчувати зворотній зв’язок, коли народ лайкає, поширює, ділиться, підспівує хоча би літерами.

Карантин вніс багато корективів у творче життя, але це не завадило створити ще один масштабний проєкт. Мобільний додаток «Знай Наших».
Ідея створення мобільного додатку виникла ще задовго до карантину. Насправді, десь у 2018 році. Я вирішив створити такий собі календар-нагадувальник про дні народження видатних особистостей: українських полководців, лицарів, гетьманів, художників, письменників, композиторів тощо. Власне, це мав би бути додаток до календаря «Знай Наших». Згодом різні умови життя вносили свої корективи, ми бачили що люди не знають багатьох видатних постатей, довелось розповідати, розширювати історії від коротких відомостей до оповідань, так виникла перша частина книги «Знай Наших». І тоді ми зрозуміли яким має бути мобільний додаток «Знай наших» почали шукати ІТ-шників, які б могли нам допомогти втілити наш задум.
Як кожна творча ідея, він багато разів змінювався і обростав новими можливостями. Навіть остаточна версія яку ми презентуємо у грудні – це не кінцевий варіант. Та головна місія – розповідати українцям, від малого до старого, про видатних діячів історії України у ненудному форматі. Коли вже всі сидять у своїх смартфонах, то чому б не затягнути в смартфони корисну інформацію у розважальній формі.

У 2020 році наша творча спільнота «Знай Наших» отримала підтримку на реалізацію проекту від Українського Культурного Фонду. Робота, попри карантин закипіла. Адже одна справа коли ти сам робиш і ні від кого не залежиш, інша – коли ти обмежений зобов’язаннями й строками. Попри карантин ми старались мало не щодня записувати в студії аудіо ролики, тобто в додатку буде аудіо-версія книги «Знай Наших», такий собі подкаст. Знімали різноманітні історії, уроки, де намагались практично підійти до вивчення історії, наприклад побували вирізати дереворити, як видатний український художник і учасник УПА Ніл Хасевич. Ну і основне підготували для користувачів дуже цікавий тест-вітокрину. Завдяки якій вони закріплять отриману інформацію.
На жаль, через карантинні заходи, нам не вдасться провести жодної презентації оф-лайн, до якої ми готувались та придбали спеціальний великий монітор, який імітував би гігантськи смартфон, щоб демонструвати функції мобільного додатку. Будемо презентувати наш доробок он-лайн, тому підписуйтесь на сторінки у Соцмережах та слідкуйте за новинами.