Європейські експерти перевірять законність будівництва вітряків на Полонині Боржава

Комітет Бернської конвенції підтримав пропозицію провести незалежну експертизу на місці у 2021 році.

Як повідомляє спільнота «Врятуй Боржаву». скаргу до Бернської конвенції подала Катерина Борисенко від ГО «Українська природоохоронна група».

Тож у четвер 3 грудня Комітет Бернської конвенції розглянув питання про будівництво вітрової електростанції на Полонині Боржава на Закарпатті.

Комітет заслухав виступи заступниці міністра екології України Ірини Ставчук та Катерини Борисенко від ГО «Українська природоохоронна група», що подавала скаргу до Бернської конвенції з цього питання.

Екологи показали, що будівництво такого масштабу є реальною загрозою для цієї природної території, а процедура ОВД була проведена з порушеннями і не дає реальної інформації про вплив на довкілля; розповіли про ситуацію з судами і про отримані забудовником дозволи.

Секретарка Конвенції Урсула Стікер підкреслила, що український уряд повинен дотримуватись стандартів Смарагдової мережі. Всі учасники одноголосно підтримали пропозицію провести незалежну експертизу на місці у 2021 році.

Нагадаємо, що 34 вітряки на полонині Боржава планують звести турецька компанія Guris (інвестор) та «Атлас Воловець Енерджи» (забудовник)

Наразі проти забудови Боржави виступають екоактивісти, й наразі будівництво оскаржується у судах.

джерело

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: