Які зміни у квітні торкнуться вагітних, пенсіонерів та водіїв

У квітні почнуть діяти головні новації року. Вони торкнуться різних сфер життя

Пологи по-новому

Перші зміни стосуються вагітних. З 1 квітня 2021 року для майбутніх матусь буде запроваджено окремий пакет послуг «Ведення вагітності в амбулаторних умовах». За цим пакетом вагітна зможе отримати наступні основні послуги:

 • динамічне спостереження вагітності, включаючи контроль за станом здоров’я вагітної, повнотою обстежень та консультацій;
 • організацію та проведення диспансерного нагляду (взяття на облік, розробка індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику);
 • лабораторні та інструментальні дослідження згідно з галузевими стандартами;
 • профілактику ускладнень вагітності і післяпологового періоду та інші.

З 1 квітня 2020 року українки зможуть:

 • обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у свого сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації.
 • мають право на вибір гінеколога, який буде вести вагітність та вибір пологового будинку, в якому народжувати.
 • місце проживання чи прописки не має значення жодних благодійних внесків платити не потрібно.

До гінеколога пацієнтка може звернутися без направлення. Його допомога безоплатна, якщо заклад уклав відповідний договір із Національною службою здоров’я за пакетом “Амбулаторна медична допомога”.

В безоплатний пакет допомоги при пологах включено:

 • моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;
 • медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;
 • медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;
 • зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію;
 • стабілізацію стану дитини після народження;
 • вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;
 • лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;
 • харчування під час перебування у стаціонарі.
 • Породілля має право отримати повний обсяг послуги, незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. Але це не стосується послуг покращеного сервісу. Перебування у палаті підвищеного комфорту та інші додаткові послуги відносяться до категорії платних послуг.

Інакше за пологи треба буде платити налог у розмірі 10 тисяч гривень

Підвищиться пенсійний вік

В Україні з 1 квітня цього року пенсійний вік для жінок, які народилися після 1 квітня 1961-го буде підвищено до 60 років.

Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду.

“З 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок буде підвищено до 60 років. Так, у 2020 році жінки, які народилися у період з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року, зможуть вийти на пенсію після досягнення віку 59 років і 6 місяців. А жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, можуть отримати пенсію за віком лише після досягнення 60 років — у 2021 році”, — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що страховий стаж необхідний для призначення пенсії за віком також поступово збільшується, та становить у 2020 році — 27 років, у 2021 році — 28 років. Щорічно вимоги щодо страхового стажу зростатимуть на один рік та у 2028 році складе 35 років.

Також пояснюється, що щоб отримувати пенсію в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, недостатньо лише досягти пенсійного віку та мати необхідних 27 років страхового стажу у 2020 році. Тільки при наявності у жінок страхового стажу 30 років, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Українські водії для отримання посвідчення з квітня складатимуть нові тести

З 6 квітня майбутні водії вже складатимуть теоретичні іспити у сервісних центрах МВС за новими екзаменаційними білетами.

Всі зміни будуть також внесені в онлайн-тренажер для перевірки знань Правил дорожнього руху, що розміщений на сайті відомства.

Уточнюється, що оновлена теоретична частина іспиту містить низку нових та цікавих дорожніх ситуацій, з якими часто стикаються водії, і це допоможе новачкам оперативніше приймати правильні рішення за кермом авто. Всі білети будуть актуалізовані відповідно до чинного законодавства, а застарілі – усунуті.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: