Зважившись на покупку нової нерухомості, варто запастися терпінням та уважно вивчити всю інформацію про забудовника, відгуки покупців, експертні думки, а також корисні поради. Якщо компанія, що виконує будівництво вподобаного вам будинку, зарекомендувала себе з не найкращого боку, незадоволені пайовики, напевно, вже опублікували масу негативних відгуків та знайдеться інша інформація, яка змусить почекати з покупкою.
Придбання житла від забудовника – збираємо данні в мережі інтернет
Перед покупкою квартири від забудовника варто зробити наступне:
- Ввести в пошуковому рядку назву забудовника. На сайті компанії можна дізнатися про те, як давно вона на ринку, скільки будинків побудувала, запросити адресу будинку, що будується. Вивчіть весь матеріал по максимуму, не обмежуючись парою сторінок.
- Якщо на сайті забудовника опублікована проектна декларація, уважно прочитайте її. Саме в проектній декларації зазвичай вказано, на підставі чого отримано ділянку під забудову, чи є дозвіл на будівництво та інші важливі факти;
- Відвідайте сайт Арбітражного суду за місцем реєстрації забудовника (інформацію про нього ви вже знайшли на сайті компанії).
Якщо потрібно перевірити забудовника перед покупкою квартири, то важливо зібрати максимум інформації з усіх доступних джерел. На підставі отриманій інформації можна зробити висновки наскільки небезпечно або безпечно співпрацювати з конкретною будівельною компанією. Тільки всебічне вивчення репутації девелопера дозволяє розраховувати, що угода з первинною нерухомістю пройде успішно та без проблем.
Що вивчати при придбанні житла у забудовника?
Пошуком даних в мережі обмежуватися не треба. Будівництво житлових будинків з багатьма поверхами передбачає наявність багатьох паперів що відрізняються своєю важливістю. Про перевірку паперів при укладанні угод на первинному ринку, існує багато рекомендацій.
Перелік документації, яку слід доскональна вивчити у забудовника:
- свідоцтва про держреєстрацію юридичної особи;
- виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЄДР);
- статут юридичної особи;
- дозвіл на ведення будівництва – він повинен бути виданий саме на позицію об’єкта;
- інвестиційний контракт, підписаний з власником ділянки, на якій буде розташовано будинок;
- додатки в інвестиційному контракті: договори, розпорядження, графіки платежів, плани розміщення квартир, постанови та інша додаткова документація;
- ліцензія – особливу увагу зверніть на основні реквізити: вид та номер документа, ким та коли він був виданий;
- договір оренди земельної ділянки – зіставте його з періодом будівництва житлового будинку;
- проект договору, який пропонує підписати забудовник;
- паспорт людини, з якою підписуєте договір;
- якщо договір підписує не саме генеральний директор, а його заступник або менеджер з продажу, то така особа повинна мати довіреність на право підписання договору та укладення угоди. Копія такої довіреності обов’язково додається до договору.
В якості висновку
Не має секрету у тому, що легковірність часто буває небезпечною. Але і сьогодні залишається багато довірливих українців, які поповнюють ряди ошуканих громадян через свою недбалість. Фахівці розповідають, які папери будівельної компанії слід вивчити, перш ніж укладати угоду з забудовником.
Покупка нового житла – процес важкий та тривалий. Для того щоб вкладені фінанси та зусилля були виправданні, до вивчення репутації будівельної компанії необхідно підійти ґрунтовно. А якщо у інвестора недостатньо вільного часу для пошуку необхідних даних, краще звернутися до фахівця!