Як вибрати жалюзі?

Для створення сучасного інтер’єру потрібно вибрати жалюзі. Вони найкращим чином захистять від зайвого світла в сонячні дні, закриють від цікавих очей перехожих і прикрасять будинок. Жалюзі – це не всім звичні штори з тканини, детальніше на Proem – proem.in.ua. Вони складаються з окремих ламелей, з’єднаних воєдино і розташованих вертикально або горизонтально в залежності від конструкції.

Існує цікава версія появи назви «жалюзі». Вона походить від французького jalousie і означає ревнощі. Вважається, що коріння зариті глибоко в історії Сходу, саме там ревниві чоловіки бажали ховати своїх синів-соколів від сторонніх поглядів, а загородження у вигляді смуг на мотузочках відмінно того сприяло.

Щоб вибрати відповідні жалюзі, потрібно визначитися:

  • з місцем їх розташування (спальня, кухня, офіс і т. д.);
  • кольором і конструкцією жалюзі;
  • матеріалом виготовлення.

Варто відзначити, що дерев’яні жалюзі краще виглядають в домашніх інтер’єрах. А ось жалюзі в офіс, як правило, вибирають пластикові. Які ще бувають жалюзі? Розглянемо докладніше види.

Види жалюзі

Можна скласти величезну кількість класифікацій жалюзі, але обмежимося парою – трійкою. Отже, по-перше, виділяють кілька конструктивно відмінних типу.

  • Вертикальні.
  • Горизонтальні.
  • Рулонні штори.
  • Плісе.
  • Касетні жалюзі.

Що стали звичними вертикальні жалюзі – один з найпоширеніших видів. Можливо, від того, що така конструкція найбільше схожа на текстильні штори, її із задоволенням встановлюють на будь-які вікна. Жалюзі з вертикальними ламелями можна побачити в житлових будинках, в офісних і торгових центрах, на виробництвах, в школах і лікарнях. Великий плюс вертикальних жалюзів – на них накопичується мало пилу. Мінус же – ламелі часто плутаються між собою.

Класика жанру – горизонтальні жалюзі. Вони найкращим чином захищають від світла, дозволяють регулювати його кількість в кімнаті. Така конструкція відмінно вписується в вікна будь-якого розміру. Закріплена внизу, вона не заважає відкривати вікна на провітрювання. Мінусом є наступне: якщо вийде з ладу одна ламель, перестане працювати вся система.

Рулонні штори часто називають різновидом жалюзі. Насправді це самостійний вид віконного оздоблення, віддалено схожий з жалюзі способом відкривання. Тканина рольштор розсіює світло, роблячи його приємним для очей. Такі жалюзі можна повісити на балкон. Так можна буде сховатися від сторонніх очей, залишивши при цьому приміщення з балконом світлим.

Плісе зовні схоже на жалюзі, однак такі штори виконуються з цільного шматка тканини, згорнутої складками. Плісе добре виглядає в дитячих кімнатах.

Особливість касетних жалюзі в механізмі скручування. Тканина збирається вгорі в рулон, але ховається під спеціальним коробом. Конструкція монтується на стулку, тому касетні штори ніяк не перешкоджають відкриванню і закриванню вікон.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: