Як обрати камін

Камін – це символ домашнього затишку. Не тільки елемент інтер’єру, що погружає в казкову атмосферу сімейного комфорту, але й пристрій, за допомогою якого можна обігрівати приміщення. Каміни відрізняються за типами, зовнішнім виглядом та цільовим призначенням.

Типи камінів та їх особливості

Камін – це серце будинку, що збирає навколо себе сім’ю, біля якого зустрічають родичів та друзів. Але не завадить знати, обираючи каміни, Львів – є містом, що надає безліч варіантів вибору на будь-який смак і гаманець. Тож варто ознайомитись із основними різновидами, перш ніж зробити остаточний вибір.

Біокаміни

Вони використовуються скоріше для ароматизації приміщення, ніж для обігріву. За типом розташування поділяються на вбудовані, підвісні, настінні, настільні, кутові, підлогові. Мають цікаву естетичну особливість – можливість змінювати колір вогню (треба лише придбати бетанол зі спеціальними добавками). Цей камін надзвичайно мобільний і відрізняється простотою монтажу, не виділяє кіптяви й диму. Для функціонування застосовується екологічно небезпечне паливо, яке, в свою чергу, має досить високу ціну. Недоліками є висока загроза займання і зовсім низька тепловіддача.

Дров’яні каміни

Їх можна встановити лише у приватних будинках. Прямим призначенням пристрою виступає функція опалення приміщення та надання затишку інтер’єру. Також він є важливим декоративним елементом. За типом топки поділяється на відкритий та закритий.

Камін відкритого типу передбачає відкриту топку як мінімум з однієї сторони, зазвичай фасадної. Така конструкція вважається найпростішою. Відкриті каміни використовуються скоріше як елемент дизайну, бо мають низьку тепловіддачу. Суттєвим мінусом є ще й висока пожежна небезпека.

Закритий тип каміну складається з камінної топки, портала та декоративного оздоблення. Він вимагає значно менше палива, а тепловіддачу має більшу в порівнянні з каміном відкритого типу. Камінна топка, її потужність та якість мають основне значення, бо кількість тепла, яку ми отримаємо, залежить саме від них. Завдяки такому каміну приміщення прогрівається достатньо швидко, але водночас виникає температурне коливання між стелею та підлогою. З переваг закритого каміну можна виділити:

  • гарну панораму вогню крізь скляні герметичні дверцята;
  • можливість організувати обігрів декількох кімнат;
  • має невеликі габарити.

Але є в нього і деякі недоліки. Ціна таких камінів вища, ніж на відкриті, а топка може часто виходити з ладу від використання палива поганої якості.

Електричний камін

Це імітація каміна класичного, але має безліч значних переваг. Насамперед, такий камін можна розташувати не лише в приватному будинку, а і в звичайній міській квартирі. На сьогоднішній день електрокаміни мають функцію зволоження повітря та можуть виконувати лише естетичну функцію, імітуючи справжнє полум’я, якщо вимкнути режим опалення. Тож гарним заспокійливим видовищем можна насолоджуватися в будь-яку пору року. Ще серед переваг слід зазначити легкість монтажу і мобільність, відсутність необхідності заготовки дров та чистки димаря. Електрокаміни мають високий рівень пожежної безпеки.

Можливості сучасного ринку електрокамінів в змозі задовольнити найвибагливішого покупця. Дозволяє обрати пристрій у відповідності до будь-якого інтер’єру, маючи велику кількість різновидів щодо габаритів, стилів, функціональних особливостей та способу монтажу.

Камін є втіленням елегантності та почуття стилю, ознакою благородства. Правильно обраний пристрій, з урахуванням усіх особливостей оселі та побажань власника, неодмінно додасть вашому будинку неповторну родзинку.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: