Вода віком понад мільярд років стала експонатом канадського музею

Канадський музей науки та інновацій отримав в подарунок унікальний артефакт – найдавнішу в світі воду та продемонстрував її публіці.

Воду набрали у 2009 році в шахті Кідд-Крік, недалеко від Тіммінс, Онтаріо. Зробила це геохімік з університету Торонто Барбара Шервуд Лоллар на глибині 2,4 км під поверхнею Землі.

У 2016 році Лоллар стала кавалером Ордена Канади за “революційний внесок в геохімію, особливо в розробку інноваційних механізмів відновлення грунтових вод, а також за відкриття страродавніх флюїдів, які мають значення для життя на інших планетах”.

Аналіз, проведений пізніше, показав, що вік води як мінімум в 10 разів більше, ніж у води, яка до цього вважалася найдавнішою.

Деякі компоненти води ще старше: учені з’ясували, що вона була на Землі ще до кисневої катастрофи – глобальної зміни складу атмосфери Землі, що стався 2,45 мільярдів років тому.

Тепер ємність з найдавнішою водою займе своє місце в експозиції музею. Там уже подякували ученим і відзначили, що це визначна подія.

“Стакан з давньої водою – видатний пам’ятник історії і символ великих канадських відкриттів. Ми пишаємося тим, що він був доданий в нашу колекцію спадщини, щоб покоління канадців могли дізнатися про його історичне та культурне значення”, – підкреслили в музеї і відзначили, що вода буде доступна для досліджень.

джерело

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: