Відтепер за посвідчення заповіту доведеться заплатити в 300 разів більше

Верховна Рада готова прийняти проект Гетманцева, у якому ставки за нотаріальні послуги – посвідчення заповітів, довіреностей і так далі – збільшуються в сотні разів.

На порядку денному Верховної Ради сьогодні, 2 лютого – прийняття законопроекту Данила Гетманцева про збільшення ставок державного мита в сотні разів.

Наприклад, ставка за засвідчення дійсності кожного підпису на документах виросте в 500 разів – до 170 грн за кожен документ.

Так, раніше Комітет під його керівництвом (Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики) рекомендував Верховній Раді прийняти проект Гетманцева №3236-1 про внесення змін до статті 3 Декрету Кабміну «Про державне мито».

Як раніше писала «Судово-юридична газета», законопроектом пропонується суттєво збільшити розміри ставок державного мита на деякі нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами і виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад народних депутатів.

Зокрема:

  1. за посвідчення заповітів ставка стане більше в 300 разів – з 0,05 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  2. довіреностей на право користування і розпорядження майном, крім транспортних засобів в 150 – 300 разів – з 0,03 до 10 НМДГ, коли передається дітям, одному з подружжя, батькам, і з 0,1 до 15 НМДГ, коли передається іншим громадянам;
  3. довіреностей на право користування і розпорядження транспортними засобами в 50-100 разів – з 0,1 до 10 НМДГ, коли передається дітям, одному з подружжя, батькам, і з 0,3 до 15 НМДГ, коли передається іншим громадянам;
  4. вірності копій документів і виписок з них в 100 разів – з 0,01 до 1 НМДГ за кожну сторінку;
  5. дійсності кожного підпису на документах у 500 разів – з 0,02 до 10 НМДГ за кожний документ.
  6. за передачу заяв громадян, державних установ, підприємств та організацій іншим громадянам, державним установам, підприємствам і організаціям держмито збільшиться в 17 разів – з 0,03 до 0,5 НМДГ, а за видачу дублікатів нотаріально засвідчених документів – в 167 разів (з 0,03 до 5 НМДГ).

Необхідність цих змін автори законопроекту пояснюють тим, що розмір ставок був встановлений Декретом Кабміну «Про державне мито» ще в 1993 році і деякі його положення вже застаріли.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради вже вказувало, що при такому підході «збільшення ставок державного мита певним чином створить для окремих (малозабезпечених) осіб перешкоди до реалізації законних, в тому числі, конституційних, прав».

Мінфін і Мін’юст з радістю підтримали законопроект

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: