Ватикан визнав “морально допустимими” вакцини від COVID-19 з абортивних матеріалів

Використання вакцин проти COVID-19, які розроблені на основі клітинних ліній, отриманих із абортованих плодів є “морально прийнятним”.

Про це йдеться в оприлюдненій 21 грудня “Заувазі щодо моральності використання деяких вакцин анти-COVID-19”, приготованій Конгрегацією віровчення.

Раніше деякі члени американської конференції Єпископів опублікували документ в якому йдеться, що “вакцини, розроблені компаніями Pfizer/BioNTech і Moderna, які використовували абортивний матеріал тільки для тестування вакцин є більш прийнятними, аніж вакцини Oxford/AstraZeneca, які використовували абортовані клітини для проектування, розробки, виробництва і тестування

Ватикан заявив, що таке використання можливе у випадку, якщо не існує альтернативного доступу до “етично бездоганних” вакцин.

Там додали, що такі вакцини “можуть використовуватися з чистою совістю“.

У документі також йдеться про те, що ці зауваги “жодним чином не повинні сприйматися як моральне схвалення використання таких клітин” і що розробники мусять прагнути до створення “етично допустимих вакцин“.

Деякі вакцини-кандидати були розроблені з використанням клітин, отриманих із плодів, чиє життя було перервано кілька десятиліть тому. Але у жодній з цих клітин ембріонів немає.

“Всі вакцини, які визнані безпечними і ефективними, можна використовувати з чистою совістю і це не буде означати формальної співучасті в аборті, з якого походять ці клітини, які використали для розробки вакцини”, – йдеться в документі Конгрегації Віровчення.

джерело

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: