Громадськість, журналістів та поліцію не пускають в Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці, про це на своїй сторінці “Facebook” повідомив Віталій Грегор.
Захід проводить Товариство угорської культури Закарпаття та Товариство угорських педагогів Закарпаття за участі нардепа В.Брензовича, заступника голови Закарпатської облради Йосипа Борто та депутата облради Ілдика Орос, за наявною інформацію планується також ухвалення провокативного звернення до ЄС щодо обмеження прав угорської нацменшини новоприйнятим та підписаним Президентом законом “Про освіту”, та необхідності його скасування через тиск міжнародних інституцій.
Нас не пустили на цей відкритий захід значить дійсно щось приховують і планують.
Згідно опублікованої вже інформації в мережі фейсбук.
“Незважаючи на те, що Україна йде на поступки з питань пом’якшення для угорців положень закону про освіту, нашим закарпатським угорцям не йметься. Так ось, від своєї подруги , яка є прихожанкою римо-католицької церкви, я почула речі що мене жахнули. Виявляється під час проповідей священики їм наголошують, що і цей закон і якийсь закон про мову заборонить їм проводити богослужіння на угорській мові, і вони будуть проводитись виключно на українській мові. Я запитали звідки у тебе така неправдива інфа. Відповідь мене ще більше жахнула: «у нас є свій народний депутат, який знає, що твориться в Верховній раді, та що хочуть прийняти депутати». Не важко здогадатись, що мова йде про пана Брензовича. А чи це не є розпалювання національної ворожнечі.
А тепер кульмінація всього цього дійства.
Подейкують що завтра в Берегові повинна відбутися зустріч угорських педагогів, членів Товариства угорської культури Закарпаття та священників римо-католицьких і реформатських церков. На ній планується прийняти звернення , що Україна не лише обмежує їх право на освіту а й на віросповідання. Це звернення вони готують не для власних закарпатських угорців, а до Євросоюзу.
Пане народний депутат від влади, навіщо ви накручуєте закарпатців.” – пише Андріана Кіш.
https://www.facebook.com/gregor.vitaliy/posts/2048632615368233