В Україну повертається Нью-Йорк

Парламентський Комітет з питань організації державної влади підтримав постанову про перейменування смт Новгородське (Донецька область) у смт Нью-Йорк.

Так, під час засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, було розглянуте подання про перейменування подала Донецька обласна військово-цивільна адміністрація.

На засіданні виступила представниця громади Новгородського Крістіна Шевченко. Вона зазначила, що селище було Нью-Йорком до 1951 року. Але радянська влада під час холодної війни вирішила перейменувати селище на Новгородське, оскільки воно “не дуже вже по-російськи і звучало” і було співзвучне з американським Нью-Йорком.

Після виступу Шевченко парламентарі провели голосування. “За” перейменування було 18 голосів, “проти” – 0. Відтак, депутатам Верховної Ради рекомендували також підтримати перейменування.


Довідково. Німецька колонія Нью-Йорк була заснована в 1892 році на правому березі річки Кривий Торець. Засновниками колонії були німці меноніти з хортицьких колоній. У колонії частина населення були лютеранами, частина менонітами. Колоністам належало 3138 десятин землі. У колонії були млини Унгера, Діка, Ремпеля.

15 листопада 1938 року селищу Нью-Йорк надано статус селища міського типу.

У боях Другої світової війни брали участь 1860 мешканців селища Нью-Йорк, 410 з них загинули, 1212 були нагороджені орденами і медалями. Полеглим у боях новгородці спорудили кілька пам’ятників в період 1950-1960 років.

19 жовтня 1951 Указом Президії Верховної ради УРСP селище Нью-Йорк Дзержинського району Сталінської області було перейменоване на Новгородське, а селищна рада депутатів трудящих на Новгородську

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: