В Івано-Франківську побудують установку з переробки мулу у газ і електроенергію

В Івано-Франківську побудують лінію з переробки мулу стічних вод у біогаз з подальшим виробництвом електроенергії.

Проект реалізує КП “Водоекотехпром”.

“Наразі готуємо проектно-кошторисну документацію, яку плануємо завершити до кінця 2020-го року, – речник “Водоекотехпрому” Володимир Шпег. – Стоїть технічне завдання перерахувати кошторис 2011-го року, коли проводили реконструкцію очисних споруд у селі Ямниця за кошти Світового банку і яка передбачала побудову лінії з переробки мулу – сьогодні вартість проекту сягатиме близько 15 мільйонів доларів і нам потрібні інвестори”.

Переробка осаду стічних вод Івано-Франківська дозволить утилізувати небезпечні органічні відходи і отримувати електроенергію шляхом спалювання біогазу на газогенераторах.

В Івано-Франківську побудують установку з переробки мулу у газ і електроенергію
Речник КП “Водоекотехпром” вважає побудову лінії життєвою необхідністю: “За добу надходить близько 225-275 тисяч метрів кубічних сирого осаду, з яких майже 140 кубометрів – це мул. – пояснює він. – Намулові поля, які знаходяться в Ямниці, – це не рукавичка, і вони вичерпаються: в нас ще буде 15-20 років у запасі, і зробити реконструкцію – це вже є вкрай необхідним”.

У результаті очищення стічних вод зменшиться об’єм осаду і, як наслідок, знизиться на 80% показник викидів метану, який утворюється під час його бродіння на відкритих мулових майданчиках, наголошує Володимир Шпег. “Біогазова установка покращить технічні показники стічних вод, звільнить майданчики від мулу і позбавить неприємних запахів та викидів в атмосферу, – говорить він. – Завдяки бродінню ми зможемо отримувати, згідно з розрахунками, 215 метрів кубічних біогазу на годину – це висока енергоефективність, “зелений” тариф і робочі місця”.

За словами еколога Теодозії Яцишин, осад стічних вод містять важкі метали, різноманітні бактерії, гельмінти і вірусні частинки.

Джерело

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: