В Іршавському районі знову виявлено збудники африканської чуми

Учора, 21 серпня, під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Івана Мошколи відбулося чергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Іршавській РДА.
Члени комісії розглянули на порядку денному такі питання, зокрема, про виникнення захворювання африканською чумою свиней у диких свиней в урочищі Калинна лісомисливських угідь Іршавського УТМР і ДП “СЛАП Іршава агроліс”, та затвердження плану заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней в даному осередку. Також обговорили виконання рішень ДНПК при Закарпатській ОДА, попередніх рішень ДНПК та рішень комісії ТЕБ і НС при Іршавській РДА, доручення Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області від 15.08.2017 №8 щодо проведення депопуляції диких кабанів та про створення робочої групи по контролю місць реалізації м’яса та м’ясної продукції.
Начальника Іршавського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Іван Халус повідомив, що  у п’ятницю, 18 серпня в урочищі Калинна лісомисливських угідь Іршавського УТМР і ДП “СЛАП Іршава агроліс” знайдено труп дикої свині. Ветеринарними спеціалістами проведено патрозтин трупа свині та відібрано проби патматеріалу для направлення в Львівську регіональну державній лабораторію ветмедицини для дослідження на АЧС. Труп дикої свині спалено, а рештки закопано на місці проведення розтину. Місце проведення патрозтину та місце де знаходився труп дикої свині продезінфіковано хлорним вапном. У понеділок, 21 серпня, отримано з випробувального центру Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи міста Києва звіт про результат дослідження №006699п.м./17 від 21 серпня 2017 року про виявлення збудника африканської чуми свиней у досліджуваному матеріалі.
Голова районної ради Українського товариства мисливців та рибалок Іван Барнак виступив з інформацією щодо заходів з проведення депопуляції диких кабанів. За його словами на території району, на початок 2017 року за результатами таксації нараховувалось 359 голів диких кабанів. За період карантину на території району здійснено відстріл восьми диких кабанів.
У зв’язку з вищенаведеним та враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо АЧС на території області та району, з метою локалізації та недопущення поширення даного захворювання на території району, Держана надзвичайна протиепізоотична комісія при Іршавській районній державній адміністрації прийняла відповідні рішення. Крім того, затверджено план заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней в урочищі Калинна лісомисливських угідь Іршавського УТМР та ДП “СЛАП” Іршава агроліс” (додається) .
Також на виконання попередніх рішень ДНПК при ОДА та РДА, визнати роботу з проведення депопуляції диких кабанів проведеною у неповному обсязі та зобов’язати користувачів мисливських угідь посилити роботу в даному напрямку.
З метою недопущення занесення та поширення АЧС через м’ясо та м’ясну продукцію в індивідуальний сектор району – створити робочу групу по контролю місць реалізації м’яса та м’ясної продукції на території району, із числа спеціалістів: Іршавського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області , агропромислового розвитку Іршавської РДА та представників Іршавського відділення поліції.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: