В Іршаві встановлюють пам’ятник жертвам Голодомору

В Іршаві почали встановлення пам’ятника жертвам Голодомору. Напередодні Дня міста, комунальною службою міста було розчищено територію біля церкви в центрі міста, зокрема викорчовано дерева та прибрано сміття. Про це повідомляє Іршавська міська рада.

Учора, 19 жовтня, приступили до роботи. Розпочали з монтажу основи для пам’ятника. Роботи планують завершити до кінця жовтня.

Нагадаємо, що при  обговоренні , погодженні ескізів та виборі місця встановлення пам’ятника, були також враховано думку на міськвиконкому  та депутатського корпусу.

Композиція складатиметься з образа Божої Матері з немовлям у центрі, а перед нею ще одна композиція із колосків пшениці, гілки калини та квітів маку, все огорнуте двома людськими руками. По обидва боки будуть розташовані інформаційні щити. Автором ідеї для міста став іршавчанин Андрій Брич.

Головними виконавцями – наша майстерня  Ковальська майстерня “БК”. Керівники якої взяли на себе всі фінансові витрати на матеріали. Сама ж ідея була запозичена з памятника жертвам голодомору у Києві на Михайлівській площі біля Михайлівського Золотоверхого монастиря.  Авторами київського пам’ятника є скульптор Василь Євдокимович Перевальський та нині вже покійний архітектор Микола Іванович Кислий . Ковалі кузні “БК” зв’язуватись з Василем Перевальським, аби він погодився з використанням його ідеї та уникнути плагіату, адже  робота буде виконана дещо в іншому стилі. На останок додав, що ковалі йому добавляють ще дуже багато здоров’я та років життя користуючись його ідеєю. Раніше він вже надавав  точні розміри один до одного  пам’ятника що у Києві в Канаду, а саме Торонто. Там зробили точну копію пам’ятника як в Києві.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: