В Іршаві пройшла зустріч з ліквідаторами аварії на ЧАЕС

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у середу, 13 грудня, у великому залі Іршавської райдержадміністрації відбулася зустріч з ліквідаторами району. Про це повідомляє Іршавська РДА.
У заході взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова районної ради Віктор Симканинець, керівник апарату Іршавської РДА Олег Козенюк, працівники служб та установ району.
В ході зустрічі ліквідатори аварії мали змогу розповісти про болючі проблеми, задати питання керівникам служб, що були запрошені, поспілкуватися з керівництвом району.
Звернувся до учасників ліквідації наслідків атомного лиха голова райдержадміністрації Олександр Горін, подякував всім присутнім, які ціною власного життя та здоров’я зупинили аварію світового масштабу та побажав їм міцного здоров’я, благополуччя, чистого та мирного неба над головою.
В ході засідання начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир Вагерич розповів про стан соціального забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Іршавському районі. Він зазначив, що станом на 13 грудня 2017 року в управлінні соціального захисту населення Іршавської РДА нараховується 180 громадян, 45 дітей та 103 сім`ї померлих учасників, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:I категорія – 16 чоловік, в тому числі інвалідів I гр.- 1 чол.,II – 6 чол., III – 9 чол.; II категорія – 94 чоловік; III категорія – 50 чоловік; IV категорія – 1 чоловік; вдів, які мають статус постраждалих від ЧАЕС – 19.
Управлінням соціального захисту населення (відділом персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги) нараховуються та вплачуються компенсаційні виплати учасникам ЧАЕС. Протягом 2017 року оздоровилося 7 ліквідаторів першої категорії(4 – “Карпати”, 3 – “Сонячне Закарпаття”). Також 3 чоловік другої категорії оздоровилися через Департамент соціального захисту населення їм були надані благодійні путівки.
Про стан медико-санітарного забезпечення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в Іршавському районі за 2017 рік ліквідаторів ознайомила лікар-терапевт по обслуговуванню учасників ЧАЕС поліклінічного відділення КЗ «Іршавська РЛ» Вікторія Горняк.
Вікторія Вікторівна повідомила, що станом на 01.10.2017 р. в районі зареєстровано 165 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на обліку в Іршавській районній лікарні перебуває 140 осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з них 20 інвалідів. Згідно графіку затвердженого начальником ВОЗ РДА щотижнево проводились виїзди бригади спеціалістів на дільниці району з метою огляду ветеранів ВВВ та ліквідаторів наслідків аварїї на ЧАЕС.
Начальник відділу з призначення, перерахунку та виплати пенсій Хустського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області Ірина Яким ознайомила присутніх з питанням щодо пенсійного забезпечення ліквідаторів ЧАЕС.
За проявлену самовідданість у праці під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, активну участь у повсякденному житті громадської організації “Союз Чорнобиль України” та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС грамотами Іршавської райдержадміністрації відзначено Йосипа Осуського та Ольгу Попович.
На завершення заходу присутні вшанували постраждалих від аварії хвилиною мовчання. Також двоє учасників були делеговані до пам’ятника героям Чорнобильцям в м. Іршава, щоб покласти до його підніжжя пам’ятний вінок.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: