Унікальна атракція для туристів: Карпатська школа бджільництва діє у Колочаві.

У Колочаві діє унікальна Карпатська школа бджільництва. Тут місцевих школярів навчають основам роботи пасічника, а туристів частують медом і не тільки.

Василь Беца, пасічник та науковий співробітник НПП «СИНЕВИР»  розповідає:

«Ідея пасіки нашої вести просвітницьку роботу між молоддю та гостями нашого села. Туристи мають змогу ознайомитися з життям бджіл та їхньою фізіологією, з їхнім значенням. Мають змогу скуштувати різні сорти медів та іншу продукцію бджільництва».

Тут, у Карпатській школі бджільництва, розташований розумний вулик який пов’язаний з мобільним додатком і дозволяє дистанційно стежити за тим, що відбувається з бджолами.

Також тут є кілька домівок для трудівниць у вигляді пам’яток архітектури даної місцевості та традиційні вулики – лежак і дуплянка.

Та це ще не все: проект передбачає втілення в життя ще кількох заходів.

«По умовах даного проекту ми повинні втілити в життя пасіку атракційну, зробити фестиваль меду, та наукову експедицію (вона вже відбулася в серпні цього року) для визначення чистопородність бджіл»,- розповідає Василь Беца.

Окрім цього, планують розширити Карпатську школу бджільництва– збагатити історичним куточком.

«Ми маємо багато знайомих, які б хотіли долучитися до цієї ідеї.  Люди охоче хочуть подарувати різні моделі вуликів. То в нас є план зробити куточок, де буде такий старовинний інвентар та будуть колекціонуватися вулики», – говорить пасічник.

Повертаючись до вуликів, наразі бджолиними сім′ями заселені тільки 2 вулики.

В цю пору трудівниці готуються до важкого і довготривалого стану в їх житті – зимового сну. Переносити зимівлю характерно для карпатської породи бджіл. В умовах нашого клімату в зимовому спокої ці комахи проводять близько 6-7 місяців. В процесі зимівлі вони скупчуються та утворюють такий певний шарик – зимовий клуб, де вони в період зимівлі повинні знаходитися та підтримувати температуру

А поки трудівниці відпочивають на атракційній пасіці, ми додамо: Карпатська школа бджільництва – справжня гордість Закарпаття. За попередніми даними, локація внесена в гастрономічну карту України, а тому продукція з цієї місцини представляється як ексклюзивна та унікальна!

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: