У вересні в Ужгороді стартувала “грандіозна реконструкція” площі Петефі

У вересні в історичній частині Ужгорода стартувала “грандіозна реконструкція” площі Петефі, що має тривати два роки. При цьому вже двічі не відбувся конкурс на реконструкцію комплексного благоустрою площі, а єдиний проект реконструкції, викладений у відкритому доступі, викликав обурення ужгородців.

Розвиток громадських просторів неможливий без повноцінного діалогу. А одна з головних проблем Ужгорода – це відсутність діалогу як між владою та громадою, так і всередині самої громади. Площа Петефі може стати точкою взаємодії і консолідації активних мешканців, прецедентом успішного лобіювання інтересів громади – і в майбутньому перетворитися на безпечний і комфортний простір, який ужгородці відчувають своїм. Перший крок до цього ми зробимо в рамках проекту “Площі свобод”, спрямованого на дослідження та осмислення практик використання площ у Чернівцях, Херсоні та Ужгороді. Проект здійснюється за координації CCA Foundation та підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Перший та другий блок проекту присвячений осмисленню права громади на місто та її ролі у розвитку публічного простору через освітні події. Третій блок проекту передбачає створення робочої групи, що візьме на себе налагодження комунікації між місцевою владою, громадою та професійною спільнотою.


Перший блок проекту відбудеться в суботу, 30 вересня.

  • 12:00 – (Не)втрачений Ужгород: прогулянка по площі Петефі з Тетяною Літераті. Місце зустрічі: біля пам’ятника Петефі
  • 15:00-16:30 – Лекція Олександри Сладкової “Як оновлювати місто, зберігаючи пам’ятки”. Локація: Совине гніздо
  • 17:30-18:10 – Перегляд фільму “Social life of small urban space” (“Соціальне життя маленьких міських просторів”). Локація: Совине гніздо
  • 18:20-19:30 – Дискусія “Вплив громади на місто: реальність чи ілюзія”. Локація: Совине гніздо

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: