У с. Мала Уголька відбувся семінар-екскурсія працівників культури

У вівторок, 25 липня, у с. Мала Уголька відбувся виїзний районний семінар-екскурсія клубних, бібліотечних та музейних працівників на тему: “Туристично-краєзнавча робота закладів культури району”. У роботі семінару взяли участь начальник відділу культури Гудак В.А. та головний спеціаліст відділу культури Магула О.В.

Працівники культури розпочали семінар з ознайомлення із закладом культури, який має статус “бібліотека-клуб” де їх привітала зав.бібліотекою Штець Надія Юріївна, а потім відвідали Малоугольківський монастир, ознайомилися з історією виникнення монастиря та біографічними даними його засновника Іова Угольського.

Продовжили роботу у Карпатському біосферному заповіднику де провели теоретичну частину семінару. З планом роботи присутніх ознайомила Н.Сасин-директор районного методичного центру і для відкриття семінару надала слово начальнику відділу культури Гудаку Василю Антоновичу.

Для клубних та бібліотечних працівників надано консультації на теми:
“Форми туристично-краєзнавчої роботи закладів культури району” –
Сасин Н.Й.- директор РМЦ;
“Бібліотечне краєзнавство як ресурс розвитку туризму”
– Сасин А.В.- провідний бібліотекар ЦДБ;
“Краєзнавча робота в бібліотеках як дійовий засіб розвитку туристичного потенціалу Тячівщини”.
– Ключкей І.С. – директор ЦБС

У ході обговорення і обміну досвідом роботи виступили Марія Немеш – зав.бібліотекою с.Колодно, Надія Костяк – зав.бібліотекою смт. Усть-Чорна, Олена Немеш – зав.клубом с.Угля, Аліна Новаленко – зав.бібліотекою смт.Тересва.

Про напрями розвитку етнографічних музеїв району с. Калина, Велика Уголька, Нижня Апша по роботі з туристами розповіли завідувач музею “Калина” – Юрій Куцин, зав.клубом с. Велика Уголька – Марія Угляй, зав. бібліотекою с.Нижня Апша – Олена Ботош, яка на завершення своєї розповіді про музей румунського регіону заспівала релігійну пісню.

Підвівши підсумки навчання культурно-освітні працівники вирішили поповнити новими матеріалами тематичні папки з історії сіл та поновити експонати краєзнавчих куточків закладів культури, і зробити ескіз календаря “Мистецька Тячівщина”.

На завершення роботи семінару клубно-бібліотечні працівники Углянського куща та с.Чумальово показали уривок з фольклорного дійства “Вечорниці”. Музичний супровід коломийок звучав у виконанні Тиберія Мельника (м.Тячів) та художнього керівника будинку культури с.Красна – Михайла Сойми.

Exif_JPEG_420

Відділ культури Тячівської РДА

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: