У Приборжавському провели районні змагання з туристичного побуту

Останній день місяця жовтня видався надзвичайно цікавим для вихованців гуртків Іршавської райСЮТур (директор Іван Терпай). Саме в цей осінньо-зимовий день погода дивувала нас своєю мінливістю: то снігом замітало, то сонечко сяяло, то дощик моросив… Але, як відомо, у природи немає поганої погоди, а тим паче – для туристів. 

Отож, ніщо не завадило дирекції та педколективу Іршавської райСЮТур організувати і провести «Районні змагання з туристичного побуту». Результати цього заходу, як і всіх інших районних змагань, будуть внесені до турнірної таблиці першості по туризму серед наших вихованців – «Кубок Іршавщини – 2017».

Майже щомісяця Іршавська райСЮТур організовує і проводить різні змагання районного рівня. Але, плануючи такі заходи, педколектив даного закладу намагається розширювати географію їх проведення. Це робиться для того, щоб наші вихованці мали змогу знайомитися з рідним краєм, краще пізнавати його, адже кожен населений пункт Іршавщини має свої особливості чи то в побуті, чи в діалектах, чи в природних об’єктах – але все ж таки відмінності є. Отож, в цьому навчальному році було заплановано провести «Районні змагання з туристичного побуту» саме в селі Приборжавське, адже це село – початок цікавого, своєрідного краю під назвою «верховина». Заїхавши на його територію, діти відразу зауважили, що гори набули інших обрисів, що річка Боржава має вже більше гірський характер, а в мові місцевих жителів почули своєрідні діалекти і т.д.
Зважаючи на невтішний прогноз погоди, директор Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. – Марія Гринюк, дозволила провести даний захід на базі закладу. Завдяки дирекції і працівникам даної школи, юні туристи Іршавщини почували себе захищеними від осінніх «капризів» погоди, мали можливість зігрітися і відпочити між конкурсами. Саме на подвір’ї Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося урочисте відкриття змагань. З вітальними словами до всіх присутніх звернулися директор Іршавської райСЮТур – Іван Терпай та директор даної школи – Марія Гринюк. З програмою змагань та порядком їх проведення ознайомила всіх методист спортивного профілю – Ольга Боднар.
Не обійшовся даний захід і без краєзнавчої сторінки. Вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Іршавського РБДТ, що діє при Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ст.. (керівник гуртка- А.А.Світлинець), підготували і провели віртуальну подорож своїм селом. З виступу дітей ми дізналися про цікаві події, які відбувалися в різні періоди існування даного населеного пункту. Діти розповіли коротку історію та легенди заснування села, розвиток його в різні часи, видатних людей, згадали й про події військового та післявоєнного періоду. Юні краєзнавці запросили всіх бажаючих відвідати сільський етнографічний музей , який знаходиться в приміщенні фари. Заінтригувала нас пропозиція відвідати й кабінет краєзнавства, що знаходиться в приміщенні школи. Окрім стародавніх речей побутового вжитку, ми змогли побачити там експозицію, присвячену пам’яті Мирослава Мисла, який загинув в АТО (випускника цієї школи).
Доки юні туристи «мандрували» з юними екскурсоводами, судді готували всі етапи до змагань. Даний захід має назву «Туристичний побут», адже кожен турист повинен володіти певними знаннями і навичками. Мова йде про «Встановлення намету», «Укладку рюкзака» та «Розпалювання багаття». Звичайно, що кожен з присутніх юних туристів володіє цими навичками, але, щоб виконати ці завдання за найменший час – це вже складніше. В цьому й полягала основне завдання змагань. В загальному підсумку перемогу отримувала та команда, яка найкраще впоралася із завданнями і в усіх трьох конкурсах була найспритнішою.
Для участі в змаганнях з туристичного багатоборства було сформовано 26 команд молодшої вікової групи (в команді по 4 учасники) та 10 команд старшої вікової групи. Отож, майже 150 учасників з різних куточків Іршавщини приїхали, щоб позмагатись за першість у даних змаганнях. Команди – переможці в трьох конкурсах і в загальному підсумку були нагороджені Грамотами Іршавської райСЮТур.
Серед учасників молодшої вікової групи в туристичному багатоборстві найспритнішою виявилася команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Злата Борсак, Михайло Кузан, Євген Мотиль та Валентин Ковач (керівник гуртка: Боднар О.Д.). Друге місце посіла команда гуртка «Літературне краєзнавство» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст. у складі: Ніка Маргіта, Олександра Лендєл, Юліанна Чонка та Василь Глеба (керівник гуртка: Шкіря Я.М.). На третьому місці – команда «Історичне краєзнавство» також з Чорного Потоку у складі: Владислав Білунка, Михайло Лендєл, Рената Бровді та Катерина Котубей (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).
Серед учасників старшої вікової групи «золото» здобула команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.., до складу якої ввійшли: Максим Капітан, Олександра Лутак, Юліанна Лендєл та Вадим Шкіря (керівник гуртка: Шкіря Е.В.). «Срібло» завоювала команда гуртка «Пішохідний туризм» із села Довге у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Олександра Панько та Олександра Ісак (керівник гуртка: Боднар О.Д.). «Бронзу» отримала команда господарів у складі: Андрій Світлинець, Микола Маланка, Михайло Маланка та Марія Гринюк (керівник гуртка: Черепко Н.М.).

Ось і завершився ще один масовий захід районного рівня, який провели працівники Іршавської райСЮТур. Діти жартома аналізували ці змагання «Ми побували сьогодні у всіх порах року…була і зима, і літо, і щось схоже на весну та осінь». І вони були праві, адже протягом дня погода постійно змінювалася. Але, не зважаючи ні на що, «Районні змагання з туристичного побуту» пройшли успішно. Кожен учасник змагань набув певного досвіду в усіх конкурсах, побачив свої переваги, чи недоліки, зустрів своїх друзів, фізично гартувався і, взагалі, гарно провів час.

Леся Осійська

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: