У Хусті вперше за 25 років відбулося регіональне зібрання Асоціації міст України

У вівторок, 25 липня, до Хуста з’їхалися майже усі міські голови районних та обласного центрів нашого краю, аби взяти участь у загальних зборах Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ). У рамках заходу місто над Тисою відвідав і виконавчий директор всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Олександр Слобожан.

Власне Асоціація міст України була створена 25 років тому й об’єднує 615 органів місцевого самоврядування – приблизно 80% міського населення України. До її складу входять також 30% об`єднаних громад, які утворилися внаслідок децентралізаційної реформи.

Завдання організації – захист інтересів органів місцевого самврядування. При об`єднанні діє 24 регіональні відділення, серед яких і закарпатське, очолюване міським головою Ужгорода Богданом Андрієвим.

У Хусті масштабне зібрання відбулося вперше. Тож, як і годиться, першим привітав гостей очільник міста Володимир Кащук.

“Уперше за останні 25 років у Хусті відбулася подібна зустріч із колегами-мерами інших міст Закарпаття. Окрім того, захід співпав із 25-річчям Асоціації міст України, яка, на моє переконання, є дієвим механізмом, що суттєво сприяє донесенню до Верховної Ради, Кабінету Міністрів інформації “з низів”.

Ми, всі тут присутні, є однодумцями, адже маємо схожі проблеми і намагаємося спільно відшукати найефективніші шляхи їхнього вирішення, тому вважаю подібні зібрання не просто доцільними, а вкрай важливими для успішного розвитку територіальних громад”, – зазначив Володимир Кащук.

Загалом учасники заходу на нараді розглянули ряд важливих питань. Так, про хід децентралізаційної реформи у Закарпатській області, а саме про проблеми та шляхи їхнього вирішення доповів виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Іван Ревтій, про ініціативу Закарпатського РВ АМУ з відновлення розробки законопроекту “Про розвиток гірських територій в Україні” – консультант із правових питань Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша.

Проблематику земельних питань – розпорядження міськими, селищними та сільськами радами землями поза межами населеного пункту, забезпечення земельними ділянками учасників АТО – порушив Іршавський міський голова Степан Бобик. Також присутні на зібранні узагальнили пропозиції та проблемні питання для розгляду на другій регіональній платформі, що планується до проведення у серпні 2017 року тощо.

“Сьогодні відбулася дуже конструктивна робоча зустріч. Закарпатське відділення АМУ добре попрацювало, детально розглянувшии на загальних зборах проблемні питання, що є спільними для майже всіх населених пунктів Закарпаття, зокрема порушили вкрай важливе питання держбудконтролю тощо”, – підсумував виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

На завершення зібрання почесний гість виконав приємну місію – від імені президента Асоціації міст України Віталія Кличка вручив подяку за віддану працю на благо територіальних громад, вагомий внесок у діяльність Асоціацій Івану Ревті, а також подякою прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм відзначив Хустського міського голову Володимира Кащука.

Хустська міська рада

Богдана Клекнер

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: