Свічіння супутника Юпітера

Вчені з Лабораторії реактивного руху NASA розповіли що нічна сторона супутника Юпітера Європи може світитися. За їхніми словами, цей процес відбувається тому, що вона постійно бомбардується електронами, а випромінювання залежить від складу льоду, повідомляє Naked science..

Супутник Європа має льодове покриття, під яким, як вважається, знаходиться океан рідкої води. Дослідження, що провели вчені, показали – в темряві цей лід випромінює слабке світіння.

Поверхня супутника Європи бомбардується постійним потоком заряджених частинок, які прискорюються в потужному магнітному полі Юпітера. Дослідники відтворили цей процес в лабораторії і з’ясували, як реагує лід у таких умовах. Результат показав, що він слабо флуоресціює, а світіння залежить від домішок, що знаходяться в ньому.

Вчені отримували лід як з дистильованої води, так і з води з розчиненими в ній різними солями, поміщали зразки в вакуум, при температурі близько мінус 173 градуса Цельсія, і бомбардували потоком електронів з енергіями, характерними для тих, що отримує супутник Європа. Спектрометр вловив слабке світіння. Цікаво, що при додаванні кухонної солі яскравість зменшувалася, а з епсомітом (сульфатом магнія) – підвищувалося.

Дослідники відзначають, що це світіння дуже слабке, що помітити його можна буде тільки за допомогою майбутніх космічних зондів, що зможуть працювати в системі Юпітера. Певно, дане спостереження зможе провести місія Europa Clipper, яка якраз готується до цього. За яскравістю окремих ділянок льоду вчені зможуть визначити вміст у них різних солей і, скоріше за все, уточнити склад підлідного океану.

Варто зазначити, що дослідники проводили експерименти дуже короткий час: зразки льоду піддавали бомбандіруванню потоком електронів протягом лише 20 секунд. На супутнику Європі цей процес триває мільярди років, тому важко сказати, чи може флуоресценція тривати такий довгий проміжок часу. Вірогідно також, що зміст льоду має дуже мало сумішей солей, щоб навіть слабкий ефект можна було помітити.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: