Сьогодні День Святого Патрика: традиції

17 березня у чималій кількості країн відзначають день святого Патрика. За легендою, цей святий був християнським просвітником на ірландських землях. Нині він вважається духовним покровителем Ірландії. У цій країні 17 березня – офіційний вихідний. Свято стало настільки популярним в Ірландії та поза її межами, що навіть існує приказка – 17 березня кожний є ірландцем. 

Дослідниця традицій Олена Кузьмич підготувала інформацію про те, що можна робити та чого варто уникати у день святого Патрика.

День святого Патрика: що варто робити 

  • Одягатися в зелений (і синій)

Зелений колір вважається національною барвою ірландців. Саму Ірландію часто називають зеленим островом. Тому 17 березня варто прикрасити оселю і себе прикрасами зелених кольорів. Цікаво, що насправді синій є справжнім кольором цієї країни, адже пікти, які в давнину проживали на цих територіях, розмальовували свої тіла перед боєм саме синіми вигадливими малюнками. А зелений став популярним через колір конюшини, ще одного символу Ірландії, про який мова піде далі та військових, форма яких теж була зеленого кольору.

  • Прикрашати все зображенням конюшини

Ще одним символом свята є конюшина. Вона обрана не випадково, адже її три листки є важливими для пояснення християнства. Мовляв, за легендою, саме на прикладі конюшини святий Патрик пояснював представникам місцевих племен, що християнський бог – триєдиний – Бог Отець, Бог-син та Бог Святий дух. Тому у цей день конюшина має бути на чільному місці – це і декор на стінах, і брошки на одязі. Цікаво, що вперше носити конюшину на одязі почали у 1689 році.

Але насправді ірландський трилисник – не конюшина, яка зазвичай росте влітку. Це рослина, яку в народі називають “заячою капустою” і вона навесні чи не першою починає з’являтися у лісі Її наукова назва — квасениця звичайна або заячий щавель. 

  • Додавати зображення лепреконів та арфи

Серед інших символічних зображень цього дня – лепрекони – міфічні істоти, які живуть на іншому боці веселки та володіють горщиком з золотом, арфи та ірландських посох під назвою шилейла. 

  • Вживати алкоголь 

У день святого Патрика традиційно вживають алкоголь. Навіть існує спеціальний посуд для цього дня – “чарка Патрика”. П’ють віски, ель та темне пиво. Також перед тим, як пити віски, слід покласти у нього трилисник, так ви привабите успіх. Після вживання алкоголю листок “заячої капусти” варто викинути через плече. Цей звичай називається “втопити трилисник”. Алкоголь на честь свята теж підфарбовують у зелений колір. 

  • Їсти м’ясо

На день святого Патрика зазвичай припадає піст, тобто вживати м’ясо не можна. Проте, за легендою, святий Патрик перетворює все м’ясо у … рибу. Тому насолоджуйся смачною їжею і в цей день. Також вживають капусту з беконом або солониною. А під час приготування м’яса традиційно використовують пиво. 

День святого Патрика: що категорично заборонено робити

  • Сумувати. 
  • Боротися з космополітизмом.
  • Йти в ліс шукати змій (бо за легендою святий Патрик вигнав змій з Ірландії, проте не з України).

Гарного вам свята!

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: