
В Україні планують утримувати тариф на газ до кінця 2021 року на рівні до 6,99 грн за кубометр.
При цьому, якщо Кабмін не ухвалить жодного рішення, блакитне паливо буде значно дорожчати.
Про це в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив 16 лютого на форумі “Україна 30”.
Зараз уряд розглядає кілька варіантів щодо утримання вартості газу.
“Якби Кабмін нічого не робитиме, бути значне зростання цін. Однак Кабінет міністрів цього не дозволить. Ми постараємося зробити так, аби до кінця року вартість газу була не більше 6,99 грн. Є великий ризик, що якщо нічого не робити, ціна збільшиться. У нас є варіанти, що робити”, – розповів Вітренко.
Серед можливих рішень: комбінація річного тарифу, продаж всього обсягу українського газу населенню. Штучно обмежувати ціну при цьому не планують.
“Це все буде зроблено, щоб забезпечити стабільну ціну не вище 6,99 грн. Постачальники зможуть конкурувати меншою ціною. Ми не будемо створювати адміністративні обмеження. Але в ринковій спосіб хочемо зробити, щоб були вільні ціни, але не більше 6,99 грн” , – сказав в.о. міністра.