Сесійна зала Хустської райради приймала випускників Хустщини

Сьогодні в Україні вищу чи професійно- технічну освіту можна отримати в безлічі навчальних закладів – державних, приватних, комунальних та інших форм власності. Лише спеціальностей в нашій країні існує близько шестисот. Як же випускникам шкіл зорієнтуватися, зважитися вибрати з цієї надзвичайної кількості лише одну, ту, яка визначить та змінить все його життя? Для вирішення цього питання, в рамках проведення профорієнтаційних заходів для випускників загальноосвітніх навчальних закладів м. Хуст та Хустського району, 21 грудня в сесійній залі Хустської районної ради, було проведено Акцію «Випускник – 2018». Метою заходу є ознайомлення старшокласників про стан місцевого ринку праці, знайомство з пріоритетними та новими професіями і спеціальностями, умовами вступу до навчальних закладах різних типів акредитації та з послугами, що надаються службою зайнятості випускникам.

Насамперед, цей захід, спонукає учнів замислитись над тим, чому так важливо зробити правильний професійний вибір та зрозуміти своє значення у суспільстві. Саме такі заходи як акція «Випускник», сприяють формуванню у молоді особистого ставлення до професії, свідомому прийняттю рішення щодо її обрання, а також допоможуть реально підвищити престижність робітничих професій, які на сьогодні користуються попитом на ринку праці, розкрити можливості їх здобуття у відповідних навчальних закладах з подальшим працевлаштуванням.

З вступним, привітальним словом, до учнівської молоді звернувся  голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, та директор Хустського центру зайнятості Володимир Гуц. В проведенні акції взяли участь представники навчальних закладів різних рівнів акредитації, а саме:

  • директор Хустського професійного ліцею сфери послуг – Пригара Михайло Дмитрович;
  • директор Хустського професійного ліцею – Роман Іван Михайлович;
  • заступник директора з виховної роботи Закарпатського лісотехнічного коледжу – Русин Світлана Василівна;
  • декан факультету з іноземної філології ДВНЗ «УжНУ» – Рошко Михайло Михайлович;
  • заступник декану математичного факультету ДВНЗ «УжНУ» – Мулеса Павло Павлович;
  • відповідальний секретар приймальної комісії Мукачівського Державного університету – Медвідь Лариса Іванівна;
  • заступник відповідального секретаря приймальної комісії Мукачівського Державного університету – Ліба Наталія Степанівна;
  • заступник начальника відділу окремого регіонального центру комплектування Державної прикордонної служби – Манік Олексій Леонідович інформував випускників про особливості вступу в Національну академію Держприкордонслужби ім. Б. Хмельницького.

Для того, щоб навчання у вищому або професійно-технічному навчальному закладі не стало “помилкою життя” слід визначитися з уподобаннями ще у школі, окреслити цікаві професії, зважено підійти до оцінки власних сил та здібностей, дізнатися якнайбільше про ринок необхідних, затребуваних спеціальностей.

Задля цього і зібралися представники навчальних закладів, які за допомогою відеокліпів презентували свої учбові заклади, ознайомили учнівську молодь з умовами здобуття омріяних професій, кваліфікаційними перспективами, форми та терміни навчання, проживанням в гуртожитку, та цікавими моментами з життя студентів і їх здобутками. Всі виступаючі, у першу чергу хотіли довести до відома дітей, що вибір професії — це серйозний крок у житті людини і закликали випускників відповідально ставитися до визначення своєї майбутньої спеціальності.

Майбутні випускники мали можливість отримати вичерпні відповіді від представників начальних закладів, отримати роздатковий матеріал обраного навчального закладу. В заході взяло участь понад 300 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста та району.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: