Сергій Шкарлет: Україна не відмовляється від 12-річної шкільної осіти

Сергій Шкарлет під час наради розвіяв міф про скасування 12-річної шкільної осіти. Також він наголосив про важливість реформи Нової української школи.

Про це розповіли на сайті Міністрества освіти і науки України

Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет під час наради з обговорення актуальних питань діяльності місцевих органів управління у сфері освіти:

“Дискусія, яка не перший рік триває в освітній спільноті з приводу термінів початку та завершення шкільного навчання, у жодному разі не передбачає повернення десятирічки. Відмова від 12-річної шкільної освіти – це абсолютний фейк”.

Сергій Шкарлет підкреслив: «Для мене є абсолютно зрозумілим, чому саме 12-річна система. Це загальноєвропейська тенденція. Наприклад, у Німеччині, в деяких федеральних землях, дитина не зможе вступити до магістратури, якщо в неї попередньо немає 15,5 років навчання: 12 років школи і 3,5 роки бакалаврату. Оскільки я періодично змушений спростовувати різноманітні інформаційні «вкиди» про зміну тривалості загальної середньої освіти, вкотре переконуюсь у необхідності більш активної комунікації із суспільством щодо цього питання».

Він звернув увагу на те, що передусім потрібно вести діалог із батьками, адже вони мають більше запитань, ніж відповідей про 12-річну школу.

«Перебуваючи у відрядженнях в регіонах та спілкуючись з батьками школярів, неодноразово чув обурення з приводу того, що діти будуть закінчувати школу у 18-19 років. Але є інші, не менш вагомі аргументи на користь 12-річної школи. Тому це питання було й залишається відкритим для фахової дискусії. Ми маємо напрацювати необхідні рішення, щоб 12-річна шкільна освіта діяла, стала зручною та ефективною для дітей, педагогів, батьків», – наголосив очільник МОН.

Під час обговорення питання було зазначено, що у деяких країнах ЄС навчання розпочинають із 5 років і закінчують у 17. «Це варто обдумати, враховуючи стандарти Нової української школи, та обговорити на педрадах, в інститутах підвищення кваліфікації, з батьками», – сказав Сергій Шкарлет МОН розглядає всі пропозиції «за» і «проти».

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: