Сенегальський провідник

Факти і Статистика

Розташування: Західна Африка, межує з Північною частиною Атлантичного Океану, між Гвінея-Бісау і Мавританією

Столиця: Дакар

Населення: 13,635,927(2014)

Етнічні Групи: Волофи 43.3%, Пулари 23.8%, Серери 14.7%, Джола 3.7%, Мандінка 3%, Сонінки 1.1%, Европейці і Ліванці 1%, інші 9.4%.

Релігії: мусульмани 94%, християни 5%, (більшість католики), місцеві вірування 1%.

Мова

Французька мова – державна, але дійсно використовується регулярно меншістю сенегальців, хто навчався в колоніальних школах Французького походження. Найбільше людей говорять своєю власною етнічною мовою. Три чверті населення говорять волофською мовою, тим самим роблячи його лінгва францем у країні. Є фактично п’ять інших основних мов: Serer, Alpuular, Mandingo, Diola, та Bassari. Сенегальські мови є насамперед усні, а не написані, хоча молодші сенегали часто можуть писати рідною мовою, використовуючи модифіковану форму латинського алфавіту. Однак мусульмани можуть використовувати арабську абетку для написання їхньою рідною мовою. Однак, Ви завжди можете перекласти документи французькою мовою перед поїздкою.

Волофською також говорять в Гамбії та Мавританії, і вона є рідною мовою етнічної групи волофських людей. Як і сусідня мова Фула, вона належить до атлантичної гілки мовної сім’ї Нігер-Конго. Волофські діалекти можуть відрізнятися між країнами (Сенегал та Гамбія) та сільськими й міськими районами. Наприклад, “Дакар-Волоф” – це міська суміш волофських, французьких, арабських та навіть невеликих англійських мов, якими розмовляють в Дакарі, столиці Сенегалу.

Сенегальське суспільство та культура

Племінна та етнічна різноманітність

Хоча в Сенегалі існує понад десять етнічних груп, переважають п’ять. Найбільша група – це Волоф, який скупчується на північному заході та в центрі країни. Група Hal Pularen розташована уздовж середньої долини річки Сенегал, верхньої долини річки Казаманс, і в центрі. Джола живе переважно у нижній долині Казаманса. Манджинг живе в середній долині Казаманса. Є невелика ліванська меншина, які, як правило, є купцями.

Переважна більшість населення – це мусульмани, з невеликими меншинами, що випливають з анімістичних вірувань або римо-католицизму чи інших християнських конфесій. Багато хто поєднує в собі формальну релігію з анімістичними віруваннями, практиками та церемоніями.

Релігія

Релігія відіграє ключову роль у сенегальській культурі. Більшість людей є релігійними по-своєму, іноді вони можуть бути підозрілими до людей, які практикують жодну релігію.

Свобода релігії закріплена в конституції. Тому Сенегал відкритий для різних релігій, і різні релігійні групи співіснують у відносній гармонії. Хоча більшість населення є мусульманами, вони часто включають анімістичні переконання та практику в свої релігійні практики, як і християнські меншини. Взаємовідносини в шлюбі є загальноприйнятими, як і практика наявності різних членів сім’ї за різними конфесіями.

Анімізм

Анімізм грунтується на вірі в те, що природні об’єкти та ідоли або фетиши володіють магічною силою. Багато сенегалів, незалежно від їхньої релігійної прихильності, вірять у надприродні сили і що певні люди, насамперед лікарі, травники, віщуни або марабути (релігійні діячі), мають право використовувати ці сили. Загальноприйнято бачити людей, що носять амулети (називається “gris-gris”) навколо своєї талії, шиї, рук або ніг.

Люди проводять консультації з віщунами або марабутами, щоб захистити себе від злих духів, поліпшити свій фінансовий стан або принести їм любов, вилікувати хронічні захворювання, вирішити суперечки, або поставити прокляття на іншу особу.

Загальні поради з етикету

Роль зустрічі та вітання

Вітання мають вирішальне значення в Сенегалі, і їх важливість ніколи не слід недооцінювати. Обмін привітаннями кожного разу, коли ви зустрічаєте когось, навіть якщо воно відбудеться пізніше того самого дня, є ключовим для підтримки хороших стосунків. Перед тим, як запитати будь-яке інше питання або розпочати дискусію, вам слід обмінятися довгими запитами щодо здоров’я та добробуту іншої людини та їх сімей. Якщо ви попросите поговорити з кимось, не пройшовши ритуальне привітання, вам можуть сказати: “Вони пішли, щоб навчитися вітати”, що є ввічливим способом вказати на те, що ти був грубим.

На західну думку кількість часу, що витрачається на привітання, може виявитися непотрібною або навіть марнотратною (особливо в бізнесі), вони використовуються сенегальцями, щоб відчувати себе один з одним і досягти почуття групової гармонії.

Етикет зустрічі та привітання

 • Привітання може змінюватися в залежності від різних етнічних груп.
 • Там, однак, є загальна річ люб’язності, де люди потребують часу, щоб дізнатися про здоров’я та добробут членів сім’ї.
 • Загальноприйнятним є питання про тривалість рукостискання.
 • Близькі друзі можуть обіймати один одного, а не потискати руки.
 • Вони також можуть поцілуватися три рази, починаючи з лівої та чергувати щоки.
 • Хоча більшість сенегалів є мусульманами, міжсекторальний зв’язок відбувається на відміну від багатьох інших мусульманських або арабських країн.
 • Дуже релігійні чоловіки / жінки можуть не потискати руки з протилежною статтю.
 • Люди повинні звертатися за своїм академічним, професійним чи почесним званням французькою мовою, а також їх прізвище або ім’я в залежності від особистих уподобань особи.
 • Прізвиська також зустрічаються в Сенегалі, і багато людей звертаються за титулом та прізвиськом.

Етикет дарування подарунків

 • Подарунки не являються великою частиною сенегальської культури.
 • Звичайно дарувати невеликий подарунок, коли запрошують до кого-небудь додому на трапезу.
 • Якщо ви запрошуєте когось додому, візьміть коробку цукерок, французьку випічку або гарно запаковані свіжі фрукти.
 • Подарунки повинні бути надані обома руками. Ніколи не робіть це лівою рукою.
 • Подарунки повинні бути загорнуті, культурні табу щодо кольору паперу відсутні.
 • Подарунки не завжди відкриваються при отриманні.

Обідній етикет

 • Сенегальські манери за столом можуть бути дещо формальними.
 • Дочекайтеся поки вам покажуть ваше місце. Сидіння часто є справою ієрархії.
 • Посуд для миття рук буде подано перед їжею, щоб люди помили руки.
 • Жінки і чоловіки можуть їсти за окремими столами в одній кімнат, або в окремих кімнатах.
 • Якщо їжу подають на підлозі або на низькому столі, схрестіть ноги. Спробуйте не допустити, щоб ваші ноги торкалися харчового мату.
 • Не починайте харчуватися, поки старший чоловік не робить цього.
 • Їжа часто подається із спільної чаші.
 • Їжте з секції чаші перед вами. Ніколи не діставайтесь через чашу, щоб отримати щось з іншого боку.
 • Їжте тільки правою рукою.
 • Очікуйте на нагадування про те, щоб прийняти другу порцію.
 • Якщо трохи їжі кладуть на вашу тарілку або вашу ділянку спільної чаші вказує на те, що вас доглядали.
 • Зазвичай люди залишаються протягом півгодини або більше після вечері, щоб продовжувати будувати особисті стосунки.

Бізнес-етикет і протокол

Візитні картки

 • Зробіть одну сторону вашої візитки французькою мовою.
 • Переконайтеся, що все добре видно.
 • Картки повинні бути представлені та отримані двома руками або правою рукою.
 • Золоті рельєфні карти завжди добре приймаються.
 • Зазвичай обмін картками звичайно відсутній.
 • Ніколи не пишіть на своїй чи іншій візитці.
 • Вивчіть будь-яку візитну картку, яку ви отримуєте, перш ніж здавати її.

Стилі спілкування

Як непрямі комунікатори, сенегалісти, коли говорять, користуються багатьма прислів’ями, висловлюваннями, аналогами та метафорами, особливо якщо вони мають сказати щось делікатного характеру. Вважається, що такий стиль є більш ввічливим і демонструє більшу люб’язність, ніж “прямий”. Пасивна тиша також використовується в окремих випадках, щоб уникнути конфліктів. Якщо люди ведуть себе спокійно без видимих ​​причин, підняття непереборного питання дозволить продовжувати спілкування.

Зв’язок завжди повинен залишатися позитивним. Розмови зазвичай починаються лише після великих розпитувань щодо здоров’я та добробуту іншої людини та членів їх сімей. Навіть якщо у вашому особистому житті не все йде гладко, відповідайте на такі ввічливі запитання позитивно. Важливо не поспішати з вітальним процесом, оскільки ваша мета – вважатись другом, щоб бізнес став можливим.

Зоровий контакт не проникаючий, насправді, і в розмові можуть назвати вас нахабним. Сенегали, як правило, понижують погляд під час спілкування, особливо, коли спілкуються з тими, хто старше їх у віці або положенні.

Під час передачі інформації сенегалісти, як правило, починають із загальної ідеї і поступово потрапляють у подробиці, використовуючи те, що може здаватися окружним маршрутом. Оскільки вони думають з точки зору контексту, шукають обгрунтування поводження. Вони вивчають поведінку в загальному контексті, а не лише те, що вони спостерігали.

Бізнес-зустрічі

Ділові зустрічі є формальними, особливо з самого початку, оскільки процес будівництва стосунків ще не розпочався. Оскільки сенегали починають довіряти і поважати вас, вони, природно, стають менш формальними. Хороша ідея слідувати за їхніми лідерами та підтримувати ввічливу і заповідну поведінку у будь-який час.

Робочі дні повинні бути широкими та гнучкими. Якщо вони використовуються, вони розглядаються як загальний опис того, що потрібно обговорити. Ділові бесіди, як правило, переплітаються через всі теми в кінцевому підсумку.

Сенегали не конфронтаційні. Вони будуть уникати обговорення неприємних тем як можна довше. Вони можуть погодитись з термінами та графіками, які є нереалістичними, щоб закрити угоду. Будьте обережні, коли щось звучить занадто добре, щоб бути правдою – це, ймовірно,так і є.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: