Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

Ризики покупки приватизованого житла

 Стрічка новин

Ризики покупки приватизованого житла

Ризики покупки приватизованого житла
17 Грудня
20:38 2018

Приватизованими називають квартири, безоплатно передані у володіння від держави до громадян. Однак тут є свої нюанси та ризики. Купуючи приватизоване житло, необхідно провести ретельну перевірку документів та належним чином оформити угоду, та тільки тоді можна буде не боятися, що ваше право володіння в майбутньому виявиться успішно оскаржене.

Придбання квартири

Коротка схема для тих, хто збирається купити приватизовану квартиру, виглядає так:

 • Сторона покупця робить вибір на користь певного житла.
 • Підписується (при необхідності) попередня угода між покупцем та продавцем, в якій обмовляється аванс, терміни повного оформлення угоди та вартість житла. До неї повинні додаватися документи, що вимагаються для проведення операції.
 • Покупець перевіряє папери.
 • Виконується складання основного договору.
 • Він підписується сторонами, передаються гроші.
 • Складається та підписується акт прийому-передачі.
 • Документи здаються в Реєстраційну Палату, де повинна бути проведена державна реєстрація переходу прав до покупця.
 • У термін, зазначений в розписці про отримання документів, можна забрати їх – після цього реєстрація переходу прав буде офіційно оформлена, та в державному реєстрі нерухомості закріплено, що власник у житла змінився.

Купівля приватизованої квартири, ризики покупця

Ретельна перевірка документів при придбанні приватизованої квартири потрібна в першу чергу, щоб виявити, як була проведена сама приватизація, та чи немає певних нюансів, які дозволили б опротестувати саме її проведення або частково обмежити право власності.

Всі ризики, що виникають при купівлі житла, можна розділити на дві основні категорії: юридичні та технічні. Перші загрожують куди сильніше, та в деяких випадках покупець навіть втрачає право власності на придбане житло, другі головним чином загрожують зайвою витратою грошей. Наприклад, незаконне перепланування буде ставитися до таких ризиків.

А до основних юридичних ризиків належать:

 1. Наявність у третіх осіб права власності або права проживання – одна з найсерйозніших проблем, з якими може зіткнутися покупець. Такими особами можуть бути так звані «відмовники» – при приватизації могла знадобитися згода від осіб що проживали в квартирі.
 2. Визнання угоди купівлі-продажу недійсною. Причини можуть бути різними. Якщо продавцем стала людина літня, її родичі можуть потім настояти на тому, що вона була недієздатною. Фальшиве доручення або інші підроблені документи – такі схеми використовуються «чорними ріелторами». В останні роки їх стало набагато менше, але це не означає, що зустрічі з ними точно вдасться уникнути.
 3. Борги по житлово-комунальним послугам та внескам за капітальний ремонт. Після переходу прав на нерухомість разом з ними перейдуть борги за капремонт, а тому при їх наявності слід відразу домовитися про відповідне зниження ціни квартири. Якщо продавець стверджує, що боргів немає, це обов’язково слід перевірити.

Щоб не створювати помилкове враження, потрібно відзначити, що в середньому ризики не вище, ніж при придбанні житла, що не піддавалося приватизації – у покупок житла в новобудовах власні ризики. В тому та іншому випадку більшу частину ризиків знімає робота з грамотним юристом – а звертатися до нього при такій угоді просто-таки обов’язково, адже вона має на увазі роботу з великою кількістю документів.

Які документи перевірити

Під час укладання угоди купівлі-продажу треба буде перевірити чи оформити чимало паперів. Всі їх можна розділити на кілька основних категорій:

 • особисті;
 • на квартиру;
 • про оплату житлово-комунальних послуг та ремонту;
 • про осіб, зареєстрованих у квартирі.

Перевірятися має все – дрібниць тут немає. Ясна річ, що методи та ретельність перевірки повинні бути різними, але фахівці все-таки рекомендують доручити це юристам які досконально розбираються в питанні.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

Admin

Admin

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Стрічка новин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: