Розпочато перший етап проєктування нового аеропорту на Закарпатті, – Владислав Криклій

Міністерство інфраструктури України у співпраці з Укрінфрапроектом розпочали перший етап проєктування нового аеропорту на Закарпатті. Наразі стартували інженерно-геодезичні вишукування для визначення висотних перешкод на найбільш оптимальних ділянках, які були відібрані для майбутнього будівництва – селище Середнє Ужгородського району та Мукачево.

“Разом з фахівцями Міністерства, Укрінфрапроекту, Державіаслужби та Украероруху ми оглянули 4 можливих місця розташування майбутнього летовища та визначили 2 найоптимальніші. Це селище Середнє Ужгородського району та Мукачево. Новий аеропорт має стати не просто інфраструктурним проєктом держави, а й значною приватною інвестицією в розбудову Закарпатського регіону. Адже ми плануємо реалізовувати цей проєкт із залученням механізмів державно-приватного партнерства, де держава буде брати на себе витрати на будівництво аеродрому, а приватний інвестор займатиметься зведенням терміналу”, – зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За словами голови Укрінфрапроекту Кирила Хомякова, 2 варіанти майбутнього розташування летовища були обрані через можливість найбільш оптимально розмістити смугу для літаків без обмежень за її довжиною, злетом або посадкою. “У Хусті ділянка обмежена існуючими місцевими дорогами та спорудами рибного господарства. У Ратівцях ділянка розділюється на 3 частини магістральним газопроводом та нафтопроводом “Дружба”, що потребує їх винесення на плями забудови. Також максимальна близькість до кордону – 7 км, а це означає, що є обмеження для проєктованого об’єкта”, – пояснив він.

Нагадаємо, раніше Уряд включив проєкт нового аеропорту на Закарпатті до Державної цільової програми розвитку аеропортів до 2023 року. Відповідно до неї, прогнозні обсяги фінансування заходів із проєктування аеродрому в новому аеропорту складатимуть близько 30 млн грн та будуть реалізовані за кошти, залучені під державні гарантії в рамках підготовки до Євро-2012. Заходи з проєктування термінального комплексу аеропорту складатимуть близько 25 млн грн та будуть впроваджені за кошти інвестора.

Інформація з сайту Міністерства інфраструктури України

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: