Найсмачніші страви можна приготувати в духовці – запіканка, печеня, лазанья та солодощі. Для приготування м’ясних, овочевих страв і різних десертів використовують форми для запікання в духовці. Вони можуть бути різними за формою (квадратні, круглі, овальні), а також виготовлені з різних матеріалів.
Як вибрати форми для запікання
Існує безліч різних форм для запікання в духовці. Виконані з різних матеріалів, вони мають різні властивості і призначені для різноманітних страв. Краще, якщо на кухні будуть кілька форм для запікання. Наявність декількох видів форм дозволить господині приготувати різноманітні блюда, випікати кондитерські вироби різних форм. Особливо це актуально для тих, хто любить випікати торти або хоче цьому навчитиь.
Чавунні форми для запікання відрізняються великою вагою і товстими стінками. Їжа в них виходить надзвичайно смачна. Всередині чавунні форми для запікання покриті спеціальним покриттям, яке вбереже від пригорання.
Легкі і недорогі форми для випічки в духовці виконані з пресованого алюмінію. Іноді в комплект входить решітка для гриля, що робить з форми для запікання багатофункціональний посуд. При приготуванні їжі в такій формі, необхідно контролювати температуру, оскільки тонкі стінки посуду не застраховані від пригорання.
Прекрасний подарунок для господині – керамічна форма для запікання. Це практична та дуже зручна штука, яка не принесе ніяких труднощів. На прилавках магазинів можна знайти різні формочки для запікання з кераміки, вони можуть мати квадратну, овальну або круглу форму. Багато керамічних форм мають в комплекті кришку. Особливість цього посуду в тому, що він не любить різкого перепаду температури і його не бажано з гарячої духовки одразу ставити у холод.
Глиняні форми для духовки з незапам’ятних часів користуються великою популярністю у господинь всіх країн. Прекрасні властивості природної глини зроблять вашу їжу ніжною і ароматною.
Десерти та порційні страви, наприклад жульєн, зручно готувати в маленьких фарфорових формочках для запікання. Внутрішня поверхня цих форм має антипригарний шар. Помити такі форми вам допоможе посудомийна машинка.
Красиво виглядають форми із жароміцного скла. Особлива обробка і сплав загартованого скла дозволяє не турбуватися про крихкість такого посуду. Головне правило для скляної форми для запікання – необхідно ставити її в прохолодну духовку, та поступово нагрівати її.