Перелік побічних ефектів вакцини “Pfizer” від Сovid-19

Американська фармацевтична компанія “Pfizer” опублікувала повний звіт щодо побічних ефектів своєї вакцини від коронавірусу.

Про повідомляє ЧБІНФО

Щоб наголосити, що мова йде про побічні дії, які поширені за будь-яких щеплень, Pfizer порівняла побічні ефекти після свого препарату і протиправцевої вакцини, яку більшості людей вводили в дитинстві.

В обох випадках найчастіше спостерігаються такі побічні реакції, як втомлюваність, головний біль і біль за місцем введення. Крім того, спостерігалися підвищення температури, почервоніння і біль у місці ін’єкції.

Деталі

З понад 43 тисяч добровольців, віком 16-71 рік, які брали участь у випробуваннях вакцини впродовж 7 місяців, померли 6 осіб. 4 з них отримали плацебо, 2 – вакцину. Два смертельні випадки сталися з людьми старше 55 років, що мали супутні захворюваннями. У першого з них стався інфаркт через 62 дні після другої дози вакцини, другий помер від наслідків атеросклерозу через 3 дні після першої дози. Згідно з зібраною інформацією, обидва летальні випадки не стали наслідком вакцинації, запевняють у компанії.

Крім того, зареєстровано 2 випадки побічних ефектів середньої тяжкості під час вакцинації у Великиій Британії: у 2 волонтерок розвинулася анафілаксія (важка алергія). Вони були госпіталізовані незабаром після отримання щеплення і одужали через кілька годин. З’ясувалося, що у них була важка алергія і раніше.

Федеральне управління США з нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) прийшло до висновку, що можна продовжувати прищеплювати алергіків, але людям, у яких раніше розвивалися алергічні реакції, треба проконсультуватися з лікарем. Під час вакцинації алергіків період спостереження триватиме довше, ніж стандартні 15 хвилин.

За винятком цих випадків, побічні ефекти мали легкий характер. Згідно зі звітом Pfizer, опублікованому в The New England Journal of Medicine, це – підвищення температури тіла, м’язові болі, почервоніння і локальне підвищення температури за місцем ін’єкції, болі в суглобах, озноб, головний біль і стомлюваність.

У 1% вакцинованих відзначалася блювота, у 8% – пронос. Всі побічні ефекти повністю зникали через кілька годин.

Під час порівнянні з контрольною групою, що одержувала плацебо, встановлено, що в більшості випадків побічні ефекти розвивалися після 2-ї дози, яку вводили через 3 тижні після першої. Найбільш часто спостерігалася стомлюваність, на другому місці – головний біль, м’язові болі і озноб.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

3 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: