Перехід готелів на онлайн каси

15 липня 2016 року набули чинності поправки до федерального закону № 54-ФЗ “Про застосування контрольно-касової техніки”, а вже з 1 лютого 2017 року весь бізнес повинен був перевести свою контрольно-касову техніку в онлайн-режим. І готельний бізнес – не виняток. Причому закон торкнеться не тільки великих готельєрів, а й власників хостелів і міні-готелів – індивідуальних підприємців на ЕНВД або патенті, які раніше звільнялися від вимоги застосовувати контрольно-касову техніку. Останні повинні будуть оновити касу на 1 липня 2018 року. Зміни стосуються всіх послуг, що надаються гостям – міні-бар, хімчистка, ресторан і т.д. Давайте розберемося, в яких бізнес-процесах відбудуться зміни і як до них підготуватися, як вбудуватися в сезон, щоб не втратити в виручці.

Як зміниться взаємодія з податковою

Головна зміна в стосунках з податковою – форма передачі звітності. Тепер кожен касовий апарат повинен бути оснащений спеціальним фіскальним накопичувачем і зв’язком з інтернетом, щоб в онлайн-режимі передавати в податкову електронні версії чеків. Процедура передачі даних від отельера в податкову буде проводитися за участю оператора фіскальних даних – організації, яка буде відповідати за обробку чеків і їх реєстрацію. ФНС затвердила список операторів, з якими вже зараз можна працювати.

Організації, що не потрапили в цей список, не мають права надавати таку послугу – на це важливо звернути увагу.

Отже, потрібна хороша техніка (ККТ, модеми) і надійний провайдер. Для великих готельєрів задовольнити ці дві умови не складе труднощів, а ось для міні-готелів, хостелів і готелів, розташованих в далеких регіонах, може виявитися проблематичним як знайти цю техніку, так і забезпечити її зв’язком.

Закон має на увазі поступки тим, хто працює у віддалених від мереж зв’язків регіонах – вони звільняються від вимог онлайн-каси. Однак перелік цих регіонів тільки стверджується і залежить від рішення місцевих органів управління. Якщо ваш готель не знаходиться в місті, районному центрі або селищі міського типу, все буде залежати від чисельності населеного пункту – має бути не більше 10 тис. Чоловік, а таких місць небагато. Це означає, що левова частка підприємців буде змушена перейти на онлайн-касу.

Дізнатися, чи входить населений пункт отельера в список, для якого діє звільнення, можна на сайті податкової або на офіційному інтернет-порталі правової інформації. Поки такі списки є для Астраханської області, Пермського краю, Чукотського автономного округу, Республіки Башкортостан, Республіки Саха, Рязанської області. Але вони постійно оновлюються.

Розробники нової техніки передбачили ймовірність перебоїв з інтернетом. При втраті зв’язку всі операції збережуться на фіскальному накопичувачі і відразу ж після її відновлення будуть передані спочатку оператору фіскальних даних, а потім в податкову. Однак чеки без відміток оператора будуть вважатися недійсними – тобто, по суті, без інтернету неможливо буде зробити ніяких розрахунків з клієнтом. А якщо зв’язок не відновити протягом 30 календарних днів, касу заблокують.

Якщо готель працює тільки в сезон, то, перед тим як відключити касову техніку, важливо буде переконатися, що всі операції по ній пройшли – зробити це можна в онлайн-кабінеті свого оператора фіскальних даних. Інакше касу також заблокують.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: