Перечин – одне із 16 міст України, яке 24 листопада приєдналось до “Флешмобу міст” в рамках всесвітньої кампанії “16 Днів Активізму проти ґендерно обумовленого насильства”.
Дана акція відбулась у м. Перечин 24 листопада 2017 року з ініціативи Благодійного фонду “Центр громадських ініціатив» за підтримки ПРООН в Україні у партнерстві з Перечинською міською радою та Перечинською РДА.
У знак підтримки зменшення гендерно обумовленого насильства адмінбудинок Перечинської міської ради було підсвічено помаранчевим кольором – який протягом останніх років використовується у світі як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат.
2064 жителі Закарпаття за 9 місяців 2017 року звернулись до органів соціального захисту та поліції щодо насильства у сім’ї, з них:
жінок – 1692
дітей – 19
чоловіків – 353
За цей же період у Перечинському районі зареєстровано 98 подібних звернень (88 жінок і 10 чоловіків).
Чи готові Ви з цим миритись, бо Перечин проти насильства!
З метою привернення уваги громадськості та органів влади до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; активізації партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства, підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства з 2001 року в Україні у період з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 Днів Активізму проти ґендерно обумовленого насильства”.
На підтримку цієї громадської ініціативи у 2017 році проводиться кампанія Генерального секретаря ООН по боротьбі з насильством щодо жінок (UNіTE), яка проходить під гаслом “Не залишити нікого осторонь: зупинити насильство щодо жінок і дівчат”.
Після флешмобу у приміщенні актової зали Перечинської міської ради було проведено прес-брифінг, на якому голова правління БФ “Центр громадських ініціатив”, депутат Закарпатської обласної ради Андрій Вишняк, представниця ПРООН в Україні Дар’я Гречко, Перечинський міський голова Іван Погоріляк та заступник голови Перечинської РДА Марина Чомоляк презентували цілий ряд заходів, що будуть проведені “Центром громадських ініціатив” за підтримки ПРООН в Україні у партнерстві з ЗЖГО “Веста”, Перечиснкьою міською та Перечинською РДА протягом наступних 16 днів не тільки у м. Перечин та районі, але й у інших містах Закарпатської, Івано- Франківської та Чернівецької областей а саме :
22 – 25.11.2017 – тренінг для представників ОГС України на тему “Підхід заснований на правах людини та гендерний підхід у діяльності організації” (на базі туристично – відпочинкового комплексу “Воєводино”)
27.11. 2017 – 7.12.2017 тематичні зустрічі із старшокласниками у навчальних закладах м. Перечин Закарпатської області, м. Манява, Івано-Франківської області та ЗОШ № 5 та № 31 м. Чернівці.
2.12.2017 – автопробіг за маршрутом Перечин – Ужгород – Чоп – Мукачево – Берегово – Свалява – Перечин
4 -10.12.2017 – інформаційні вуличні акції та перегляд тематичних фільмів, групові дискусії у м. Перечин, Ужгород, Великий Березний, Виноградів, Манява, Чернівці організовані у партнерстві з бібліотечними працівниками.
НЕ ЗАЛИШИТИ НІКОГО ОСТОРОНЬ: ЗУПИНИТИ НАСИЛЬСТВО ЩОДО ЖІНОК ТА ДІВЧАТ
Фото: Сергія Гусакова