Паспорт пасіки потрібен для закарпатських пасічників – як його отримати

Днями набрав чинність наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021р. № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», яким затверджений новий порядок видачі (реєстрації) ветеринарно-санітарних паспортів пасік.

Відповідно до цього порядку, видача (реєстрація) паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки згідно з додатком 2 до порядку, що подається в письмовій формі власником пасіки або уповноваженою ним особою до районних управлінь чи відділів ГУ Держпродспоживслужи в Закарпатській області за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки. До заяви додається заповнений та підписаний власником пасіки або уповноваженою ним особою паспорт пасіки.

Після подання заяви про видачу паспорта пасіки та заповненого паспорта пасіки посадова особа районного управління чи відділу ГУ Держпродспоживслужи в Закарпатській області здійснює видачу паспорта та готує інформацію (форма Excel) про реєстрацію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки і передає головному спеціалісту ГУ Держпродспоживслужи в Закарпатській області який вносить інформацію до Реєстру паспортів пасік (онлайн google таблиця, розміщена на сайті Держпродспоживслужби України).

Під час реєстрації паспорта пасіки йому присвоюється єдиний унікальний номер, який складається з елементів, що розділяються дефісом: UA-07-01-001, де:

UA – Україна;
07 – Закарпатська область;
01 – Берегівський район;
001 – порядковий номер паспорта пасіки.

Цей номер проставляється на титульному аркуші паспорта пасіки посадовою особою територіального органу компетентного органу (з відповідним підписом і печаткою) та вноситься разом з відомостями про пасіку до Реєстру паспортів пасік. Єдиний унікальний номер не може бути присвоєний іншому паспорту пасіки, навіть після припинення діяльності зареєстрованої пасіки.

До Реєстру паспортів пасік вносяться наступні відомості:

  • єдиний унікальний номер;
  • інформація власника пасіки;
  • місце проживання фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи – власника пасіки;
  • контактна інформація власника пасіки або уповноваженої ним особи (номер телефону, адреса електронної пошти) ;
  • місце фактичного розташування пасіки із зазначенням інформації щодо земельної ділянки (адреса або кадастровий номер земельної ділянки) ;
  • кількість бджолиних сімей;
  • порода (популяція) бджолиних сімей (за наявності) ;
  • статус пасіки (зареєстрована/ліквідована).

Інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта не підлягає оприлюдненню. У разі зміни відомостей у паспорті пасіки, власник пасіки або уповноважена ним особа надає паспорт пасіки відповідному управлінню чи відділу ГУ Держпродспоживслужи в Закарпатській області для оновлення відомостей у Реєстрі паспортів пасік до 15 травня поточного року.

У разі невідповідності заяви або паспорта пасіки встановленій формі, а також надання в них неповної інформації (не заповнено всі обов’язкові відомості в заяві або паспорті пасіки), заява та заповнений і підписаний паспорт пасіки повертаються в одноденний строк власнику пасіки або уповноваженій ним особі.

У разі припинення діяльності пасіки власник пасіки або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформує про це відповідне управління чи відділ ГУ Держпродспоживслужи в Закарпатській області, що здійснював видачу паспорта пасіки. Головний спеціаліст ГУ Держпродспоживлужби в Закарпатській області протягом п’яти календарних днів у Реєстрі паспортів пасік змінює статус пасіки із зареєстрованої на ліквідовану.

Після здійснення ветеринарно-санітарних заходів спеціалістами районних державних лікарень ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області в паспорті пасіки засвідчується її ветеринарно-санітарний стан.

Результати ветеринарно-санітарних заходів, у тому числі щорічного весняного обліку пасік, які здійснюються до 15 травня поточного року, вносяться в додаток до паспорта пасіки спеціалістами районних державних лікарень ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

джерело

Нагадаємо, у Колочаві діє унікальна атракція для туристів: Карпатська школа бджільництва

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: