Курс валют НБУ: USD: 26.75521 | EUR: 31.26079

Z-Group

Останні новини криптовалют з України

 Стрічка новин

Останні новини криптовалют з України

Останні новини криптовалют з України
31 Серпня
18:49 2019

В Україні змінилася верховна влада, але не політичні настрої. Країна як і раніше орієнтована на захід в плані проведення економічної стратегії. Однією з характеристик, притаманних сучасній світовій економіці, – це наявність в ній незалежних ні від яких урядів грошових систем. Яке ж сформували ставлення до розподілених мереж або, простіше кажучи, до криптовалюта українську владу? Спробуємо розібратися в новинах криптовалюта з України разом з експертами порталу letknow.news.

Криптогрівна та її майбутнє

Національний банк України (НБУ – аналог ЦБ РФ) вивчає можливість емісії електронної гривні (або в народі – кріптогрівни).

«Наше дослідження дало нам не тільки практичний досвід, а й породило нові питання для Національного банку. Яким буде вплив цього інструменту на екосистему платіжного ринку? Чи буде попит на е-гривню достатнім з боку користувачів, продавців та учасників ринку?» – поділився своїми міркуваннями з цього приводу заступник голови НБУ Сергій Холод.

Що ж, шановний Сергій Холод, дозвольте дати Вам відповіді на Ваші питання:

Вплив цього інструменту на екосистему, так само як і на будь-яку іншу систему буде приблизно … ніяким. Криптовалюта тому і є віртуальними, що тільки таким чином можна не привертати до їх емісії державні органи з їх центробанками і друкованими верстатами. А мета тут – створити незалежну від будь-яких держ. органів самодостатню систему формування об’єктивної вартості (всього) або просто-напросто – грошову систему. Так що ідеологія кріптогрівни взагалі незрозуміла. Для початку скажіть, а чим вона буде відрізнятися від стандартного безготівкового банківського платежу?

Попит з боку користувачів на абсурдні фінансові інструменти, як показує приклад Венесуели, може бути вельми великий і навіть ажіотажний. Все залежить від того, яке фінансове наповнення уряд вкладе в кожну монетку ФОРКОМ, тобто, скільки воно готове на цю затію витратити. Ось Мадуро вклав в свої El Petro сутність державних боргових зобов’язань, обтяжив в обхід санкцій майбутнє покоління країни боргами, і форк «на ура!» Розхапали по всій планеті. Але от якщо ви розраховуєте зі своєї кріптогрівни чистий дохід витягти, то тут, на жаль, варто вас відразу розчарувати …

Взагалі, з моменту хайпа біткоіни в кінці 2017 року стільки було спроб випустити на ринок державні кріптоденьгі. Складається стійке відчуття, що приймають рішення лідери взагалі толком не уявляють, якою є сутність розподілених мереж (та й незалежних токенов, що працюють за принципом Proof-of-Stake теж), а більш хитрі підспівувача біля трону, бажаючи «розпиляти» бюджет не дуже розумного проекту просто активно до цього рішення своїх босів підштовхують.

«Країна в смартфоні» Зеленського

Насправді, це новина криптовалюта, вірніше, тут зім’яв все воєдино. 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum новообраний президент, зокрема, зазначив:

«Інновації роблять все процеси прозорими і ефективними і позбавляють нечистих на руку чиновників засобів до існування. Як силовик може шантажувати вас виїмкою, наприклад, документів, якщо це документи цифрові? Як черговий рейдер зможе поміняти власника в реєстрі заднім числом, якщо цей реєстр на блокчейне?»

Дуже хочеться виділити це в окремий абзац, роздрукувати і повісити на стіну, як вкрай рідкісного прикладу розуміння верховного лідера держави суті того, про що він говорить. Дійсно, в разі блокчейна нічого заднім числом не провести (оформити, внести і т.д.). Дана технологія – це універсальний спосіб забезпечення достовірності історії і застосовуватися він може всюди!

Ну, а нам залишається порадіти, що лідер країни знає, про що говорить, бо це перший крок до впровадження дійсно корисних, які працюють інновацій. (До речі, мова на форумі йшла про комунікації суспільства з державою і створення аналога «електронного уряду»).

Україна – зручна країна

Воістину класна новина криптовалюта! На самому початку 2018 року Україну охрестили однією з лідируючих країн по впровадженню блокчейна в різних галузях управління в економіці. Це радує! А в середині травня 2019 року асоціація «Блокчейн України» (є й така) провела аналіз ступеня комфорту ведення в країні бізнесу на основі блокчейн-технологій. Були отримані наступні результати по проблемам:

1 місце – безпека. 40% профільних компаній оцінили рівень безпеки на «незадовільно». Зате майже 50% – на «хор»;

2 місце – складність юридичних процесів реєстрацій і ведення податкового обліку – 76% респондентів висловили впевненість, що якщо і будуть розширюватися, то вже в інших юрисдикціях, а 10% вважають, що поточні умови занадто агресивні, і нові компанії більше з’являтися на ринку не будуть ;

Створення доброзичливою екосистеми, а також державну підтримку на ментальному рівні оцінили, як фундаментальний фактор розвитку більш 60% респондентів. Ну, що тут можна сказати – принаймні, в Україні президент розуміє, що таке блокчейні для чого він може бути використаний.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

Admin

Admin

Читати також


0 коментарів

Немає коментарів!

Наразі немає коментарів, хочете ви додати його?

Напишіть коментар

Напишіть коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Стрічка новин

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: