Онлайн-аукціони: що робити з “каруселями”?

Під час проведення онлайн-аукціонів деякі учасники починають активно розганяти ціну лоту. У підсумку, вона значно перевищує ринкову вартість майна. Такі ситуації називають «каруселями».

Відбувається це тому, що дуже часто в торгах беруть участь самі боржники (це не заборонено законодавством). Таким чином вони намагаються зірвати процес торгів, аби арештоване у них майно не стало власністю нового господаря. Крім того, іноді трапляються й інші недобросовісні учасники.

Що ж робити в такій ситуації?

Добросовісним учасникам торгів варто зачекати на перевизначення переможця. Переможцем електронних торгів визнається учасник, від якого на момент завершення електронних торгів надійшла найвища цінова пропозиція (при звичайному перебігу торгів або через особливу ставку). Переможець електронних торгів протягом 10 банківських днів з дня визначення його переможцем повинен здійснити розрахунки за придбане на електронних торгах майно. Сума коштів, яку необхідно сплатити, та банківські реквізити для її сплати будуть вказані у протоколі проведення торгів.
У разі, якщо необхідна до сплати сума від переможця електронних торгів не зарахована на рахунок одержувача у десятиденний строк з дня проведення електронних торгів – гарантійний внесок цьому учаснику не повертається. Крім того, за наявності ознак кримінального правопорушення спеціалістами OpenMarket – СЕТАМ буде підготовлена та подана відповідна заява до правоохоронних органів.
Переможцем же електронних торгів буде визнано учасника, який запропонував ціну, що була перед ціною, запропонованою переможцем, який не сплатив необхідної грошової суми за придбане майно.

Міністерство юстиції України

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: