Новозеландські фізики створили кольоровий рентгенівський 3D-сканер

Компанія Mars Bioimaging з Нової Зеландії представила медичний апарат Mars Microlab 5X120 – першу комерційну модель тривимірного кольорового рентгенівського сканера.

Техніко-економічне обґрунтування складено, і вже з наступного року почнуться клінічні випробування в десятках країн світу.

Технологія рентгенівського 3D-сканування дозволяє проаналізувати поведінку кожного фотона, що потрапив на кожен піксель сенсора, щоб зрозуміти їх взаємодію з тканинами організму аж до окремих атомів.

Це не перебільшення, так як в основі сканера лежить чіп Medipix3, розроблений в CERN для Великого адронного коллайдера, де була потрібна висока точність вимірювань. Десятиліття розробок повинні окупатися, технології потрібно знайти максимум корисного застосування, тому ще в 2018-му було проведено пробне сканування людського тіла.

Заслуга компанії Mars Bioimaging в створенні прикладного інструменту, компактного медичного сканера на базі чіпа Medipix3. Пристрій має габарити 1х1,4х0,75 м. Чіп обробляє зібрані дані і будує 3D-модель, автоматично розпізнаючи і фарбуючи в різні кольори окремі тканини. Кістки білі, жир жовтий, м’язи рожеві, а імплантати зелені або сині, плюс з його допомогою можна побачити навіть розташування дрібних кровоносних судин.

джерело

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: