Названо найдорожчу валюту світу – і це не долар, і не євро (+ рейтинг)

Вашій увазі представляємо рейтинг найдорожчих валют світу. І ви здивуєтеся, адже перше місце займає не долар США і навіть не швейцарський франк.

10. Сінгапурський долар

1 SGD = 0,74 USD *

Після набуття Сінгапуром незалежності 1965 року, його валюта, сінгапурський долар, існувала як валюта, прив’язана спочатку до британського фунта, потім до долара США. Проте через 20 років влада відпустила сінгапурський долар у вільне плавання. Його вартість злетіла після того, як Сінгапур став інтелектуальним і технологічним центром Сходу. Завдяки стабільному зростанню ВВП Сінгапуру, валюта цієї країни є на сьогоднішній день дуже сильною.

9. Брунейський долар

1 BND = 0,74 USD

Бруней – це маленька країна в Південно-Східній Азії. Розташована між Малайзією і Південно-Китайським морем, вона має дуже високий показник ВВП на душу населення. Незважаючи на невелике падіння вартості (пік було досягнуто п’ять років тому на рівні 1 BND=0,83 USD), брунейський долар залишається досить міцною валютою і практично не схильний до інфляційних процесів.

8. Австралійський долар

1 AUD = 0,75 USD

Австралійський долар, як і канадський долар, належить до вільно конвертованих сировинних валют, оскільки його курс дуже залежить від цін на товарних ринках. Причиною є те, що Австралія – ​​це, по суті, експортна країна. Вона продає на зовнішніх ринках золото, залізну руду, нафту, газ, вугілля і різну продукцію сільського господарства. 2015 рік був не найуспішнішим для сектора природних ресурсів у Австралії, через що і вартість австралійського долара впала. Але він, як і раніше, входить у топ-10 найдорожчих валют світу.

7. Долар США

Всім відомий з юних років американський долар стабільно зберігає свій статус головної світової валюти. У 1973 році після укладення угоди між Саудівською Аравією і США з’явилося таке поняття, як «нафтодолари». А в 1975 році Організація країн-експортерів нафти зробила долар США єдиним грошовим засобом для придбання нафти. Це і породило значний попит на долари. Існує багато думок про те, що чергова хвиля кризи в найближчі роки похитне фінансову систему США, в зв’язку з чим впаде і долар. Однак експерти впевнені, що ймовірність цього дуже мала.

6. Швейцарський франк

1 CHF = 1,04 USD

Банківська система Швейцарії є однією з найстаріших і найбільших ву світі. Це зробило швейцарську національну валюту, швейцарський франк, безпечним прихистком для міжнародного капіталу. Центробанк Швейцарії ввів жорстку прив’язку курсу франка до євро після вступу країни до валютного союзу. Однак в минулому році франк відпустили у вільне плавання, що буквально протягом наступних 10 хвилин викликало небувале зростання франка до всіх валют світу до 20-30%.

5. Євро

1 EUR = 1,13 USD

Відома валюта єврозони, незважаючи на безліч різних економічних і політичних проблем, залишається однією з найдорожчих валют на планеті. Євро, як і раніше, дорожчий за долар США.

4. Британський фунт

1 GBP = 1,47 USD

Фунт стерлінгів, або британський фунт, став сильною валютою ще за колоніальної епохи. Відтоді він залишається однією з головних розрахункових одиниць для ощадних рахунків. В середині 2006 року фунт став третьою за розповсюдженням резервною валютою, отримавши сплеск популярності в останні роки.

3. Оманський ріал

1 OMR = 2,60 USD

Економіка Оману базується на експорті нафти. Також в країні розвиваються видобуток газу, металургійна промисловість і туристичний бізнес. Середня щомісячна зарплата в Омані становить $4 100, ВВП на душу населення в 2015 році склав $15 232. В Омані немає безробіття і немає бездомних. З огляду на всі факти, не дивно, що валюта країни, оманський ріал, входить у трійку найдорожчих валют світу.

2. Бахрейнський динар

1 BHD = 2,65 USD

Стійкість бахрейнського динара залежить від зв’язків країни із Саудівською Аравією і ринком нафти. Але у нього є ще один козир. У Бахрейні розташована американська військово-морська база, що має вирішальне значення для впливу США в регіоні.

1. Кувейтський динар

1 KWD = 3,32 USD

Отже, найдорожча валюта в світі – це кувейтський динар. При цьому, лідерство ця валюта утримує вже не один десяток років. Річ у тому, що Кувейт користується плодами бурхливого розвитку економіки, котра базується на торгівлі нафтою.

finance.ua

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: