
21 грудня на офіційній сторінці Michelin був опублікований кулінарний гід, в якому було описано борщ як першу страву російської національної кухні. У ньому фахівці відзначили, що росіяни «віддають перевагу овочам і ароматним травам, які надають живий і неповторний смак улюбленим першим стравам, таким як борщ або розсольник».
Раніше ми повідомляли про кулінарно-політичний борще-батл “Чий БОРЩ?”, де йшлося про те, що один російський шоумен Андрій Бочаров підхопив цю тему і написав пост про Російський борщ. На це бурхливо відреагували українські борщепатріоти, яких в свою чергу почали тролити росіяни і погрожувати анексією сала.
Нещодавно у відповідь на це українські дипломати звернулися в офіс компанії і зажадали змінити опис страви. Вони обурилися, що борщ не вказаний як частина української кухні. У свою чергу, Michelin принесли свої вибачення Києву за «гастро-необережність з небажаним політичним присмаком» і пообіцяли переписати статтю.
Michelin визнав борщ українським
У французькому гастрогіді Groupe Michelin вибачилися за публікацію, присвячену московським ресторанам, де український борщ назвали стравою російської кухні, і виправили помилку.
Про це посольство України у Франції повідомило в Facebook 24 грудня.
«І про борщ. Вчора, отримавши новину про запуск мішленівського гастрогіда по московським ресторанам, в яких готують український борщ, ми довго спілкувалися з нашими контактами Groupe Michelin. Розмова була конструктивною. Від керівництва компанії отримали вибачення за” гастрономічну необережність з несподіваною політичної конотацією», – заявили в посольстві.

Первинну версію повідомлення Michelin, в якому говорилося про «емблематичного національних перших стравах російської кухні – борщ і розсольник», після звернення посольства виправили.
У посольстві також повідомили, що почали роботу над мішленівським гастрономічним гідом по київських ресторанах.
«У Groupe Michelin з ентузіазмом сприйняли цю ідею, а особливо запрошення відвідати Україну і спробувати автентичний український борщ. Щоб зняти всі питання. Борщ наш», – відзначили українські дипломати.
Нагадаємо, що Michelin – це найбільш відомий і впливовий ресторанний рейтинг, який складають вже більше 100 років. Заклади на основі відгуків анонімних ресторанних критиків отримують оцінку – від однієї до трьох мішленівських зірок. Поява тих чи інших ресторанів в мішленівських рейтингу зазвичай різко підвищує їх престижність і популярність.
Рейтинг в 1900 році придумали брати Мішлен – промисловці і засновники однойменної компанії – виробника автомобільних шин. Спочатку він був звичайний каталог закладів, де можна було відпочити, поїсти і переночувати, будучи в дорозі. Через кілька років концепція каталогу змінилася – він став носити виключно гастрономічний характер і перетворився в путівник по кращих ресторанах світу.