Нардепи посилили парламентський контроль: Про що йдеться у новому законі

Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону №4131, який має на меті забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю.

За відповідне рішення проголосували 303 народних депутатів, передає Depo.ua.

Зазначимо, що одним із ініціаторів документу є спікер Ради Дмитро Разумков.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що одна із ключових функцій парламентів демократичних держав є контроль за виконавчою гілкою влади.

“Контрольна функція є не менш важливою ніж законодавча – парламент, який схвалив закон, має право та обов’язок контролювати хід його виконання, щоб бути впевненим у тому, що правозастосування здійснюється у чіткій відповідності до мети та положень законодавчого акту”, – вважають нардепи.

Уточнюється, що без належної реалізації цієї функції законодавчий орган ризикує перетворитися на редакторських цех, який видає високоякісні тексти, але не турбується про те, як цей текст буде застосований на практиці.

На думку ініціаторів законопроекту, у ВРУ функції парламентського контролю приділяється недостатньо уваги – основний акцент роботи зміщений на підготовці та схваленні законів та інших рішень Ради.

Цим український парламент відрізняється від своїх західних колег.

Отже, метою схвалення законопроекту є побудова ефективної системи парламентського контролю в Україні з метою забезпечення кращої реалізації законів та інших актів ВРУ.

Зокрема:

  • удосконалюються положення регламенту у частині розгляду звітів, доповідей та інформації державних органів:
  • уточнюється роль та завдання комітетів Верховної Ради у процесі розгляду звітів, доповідей та інформації державних органів та посадових осіб
  • усувається колізія між ЗУ “Про комітети Верховної Ради України” і регламентом у частині проведення “години запитань до уряду”.
  • вибудовується чітка та логічна структура розгляду звітів, доповідей та іншої інформації органі виконавчої влади.
  • у взаємозв’язку з вищеописаними змінами вдосконалюються положення щодо підготовки та розгляду звіту Кабміну про хід і результати виконання програми діяльності уряду.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: