Як організувати безпечний відпочинок для своєї сім’ї – днями почують закарпатці в ефірі 21-го каналу. На запитання журналістки, програми “Деталі. На часі”, Вікторії Шевчук відповів інспектор Управління поліції охорони в Закарпатській області Василь Тимощук. Про це повідомляється на сайті Національної поліції України.
Майже щохвилини літньої пори в Україні трапляється одна квартирна крадіжка. І це не дивно, адже хто з нас бодай на кілька днів влітку не їде чи то в гори, чи то на море. Саме тоді, коли тривалий час господарів немає вдома, їхнє помешкання потрапляє в поле зору квартирних злочинців. Як уберегти своє помешкання, як розпізнати злочинця – одні із питань, на які відповів капітан поліції.
– Яка тенденція квартирних крадіжок: їх кількість збільшилась чи зменшилась у порівнянні з минулим роком? Чим вирізняється саме літній період?
Василь Тимощук: – Я не хочу сіяти паніку, серед населення, однак жителі повинні знати, кількість майнових злочинів, з часом не йде на спад. На жаль, квартирна крадіжка, як була так і залишається, одним з найпоширеніших видів злочину. Минулого року правоохоронцями області зареєстровано близько 300 квартирних крадіжок, і це тільки зареєстровані злочини. Однак, ви маєте рацію, літній сезон – це сезон наживи для домушників.
– Якими шляхами злодії зазвичай потрапляють у будинок?
В.Т.: – На першому місці серед способів незаконного проникнення – шляхом підбору ключів та зламу замків. Для цього в арсеналі злочинців маса різноманітних пристроїв та механізмів. Далі – крадіжки шляхом вільного доступу – через відчинені двері чи вікна, без їх пошкоджень. На третьому місці – злам вхідних дверей, а на четвертій позиції проникнень – “віджим” або пошкодження вікон. В основному пластикових. Розкажу, один із прикладів: була в нас ситуація коли наряд поліції охорони затримав в Ужгороді крадія, який заліз у квартиру на третьому поверсі по газовій трубі, після того, як побачив відкриті двері балкону. Тому господарі повинні слідкувати за тим, аби самим не запросити злодія в гості.
– Які є сучасні методи технічної охорони помешкання?
В.Т.: – Поліція охорони пропонує широкий спектр послуг: пультова та фізична охорона, швидке реагування на спрацювання кнопок “Терміновий виклик поліції”. Зупинимося саме на охороні квартир, шляхом підключення на пульт централізованого спостереження. Саме туди надходить інформація про спрацювання з усіх об’єктів, що перебувають під охороною поліції. Цю інформацію чергові негайно передають нарядам груп реагування. А наряди поліції охорони, які складаються з трьох озброєних працівників поліції, оснащених сучасними спецзасобами, зброєю та автомобілями, прибувають на місця спрацювання у найкоротший термін.
– Скільки коштує таке задоволення?
В.Т.: – В середньому, місячна абонплата за охорону квартири становить від 200 грн на місяць, будинків – від 250 грн на місяць.
– Чи вбереже від пограбування помешкання собака?
В.Т.: – Ну, як мінімум, собака зчинить галас. Грабіжник почне поратися з замком, а пес буде гавкати. Таким чином на зайвий шум можуть звернути увагу сусіди і виглянуть в коридор, чим відлякають домушника.
Анна Гомонай та Тетяна Свердун,
Управління поліції охорони
в Закарпатській області