На Закарпатті проходить мандрівний фестиваль Docudays UA

Фест розпочався в Ужгороді 14 жовтня з відкриття фотовиставки “МОЯ АРМІЯ. Бачити серцем”, в основу якої лягли роботи із фотокниги “.RAW. Історія змін українців та армії”. Презентували проект її куратор(к)и – Іван Чернічкін і Анна Войтенко, а також запрошені фотограф(к)и – Олександр Гляделов, Максим Левін, Сергій Моргунов, Юлія Кочетова-Набожняк. Вони розповіли про свої останні проекти, присвячені військовому конфлікту, а також життю внутрішніх переселенців.

“Метою було зробити історію про зміни в армії. Наша група зібрала фотографії, ми написали тексти та залучили канадського фотографа Дональда Вебера, аби отримати погляд іззовні. Адже для нас, українців, ця війна – дуже особиста й болісна історія, а ми хотіли отримати “охолоджений” погляд, так і склали проект книги “.RAW. Історія змін українців та армії”. Щоби витримати об’єктивність, необхідно було залучити іноземного експерта: для нас, безумовно, усі наші бійці – герої, але є небезпека отримати занадто пропагандистський результат. Водночас ми розповідаємо історію через людей і, звісно, усе це емоційно заряджено”, – ділиться Анна Войтенко.

Окрім цього, на відкритті відбувся показ фільму “До скорого”, який презентувала його режисерка Юлія Кочетова-Набожняк.

Другий день Мандрівного Docudays UA в Ужгороді, 15 жовтня, – це показ стрічки “Боротьба Джамали” (режисерка Елін Йонссон), яку представляв Алім Алієв, співзасновник “Крим SOS” і програмний директор “Кримського дому”. За його словами, на сьогодні зафіксовано 300 випадків порушення прав людини на півострові, окрім цього, нараховується 47 політв’язнів, 18 людей уважаються зниклими та ще 6 вбитими за політичними мотивами.

У своїй промові Алієв визначає такі основні тенденції в реальності, що зараз панує в Криму:

  • Мілітаризація: Крим стрімко перетворюється з туристичної бази на військову.
  • Побудова альтернативних, лояльних до російського уряду інституцій у кримськотатарському середовищі.
  • Зміна населення: за період окупації Крим покинули понад 25 тис. мешканців, натомість півострів усе більше приваблює й стає місцем проживання вихідців із Росії, зокрема чиновників, представників спецслужб і бізнесу.
  • Створення нової ідентичності, яка базується на активному пропагуванні ідеї, що Крим і його мешканці є питомою частиною російської держави й народу.

Фото: Михайло Мельниченко

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: