На Закарпатті підвищену пенсію отримуватимуть 270 тисяч пенсіонерів

11 жовтня набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, ухвалений 3 жовтня п.р. Верховною Радою України.

На сьогодні в області нараховується 270 тисяч пенсіонерів. У 72 тисяч закарпатських пенсіонерів, які отримували мінімальну пенсію, з 1 жовтня ц. р. пенсія зросла з 1312 до 1452 гривень. Близько 8 тисяч осіб, що отримували пенсію в розмірі 949 гривень, отримуватимуть не менш ніж 1373 гривень. Про це поінформувала на брифінгу в прес-центрі ОДА начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

В результаті осучаснення підвищено на різну суму пенсії 246,3 тисячі закарпатських пенсіонерів. Так, 45,8 тисячі осіб отримали додатково до 100 гривень, понад 67 тисяч – від 100 до 200 гривень, 5,8 тисячі – від 500 до 600 гривень, 2,9 тисячі –  від 1000 до 1100 гривень, 674 пенсіонери  – від 2000 до 2100 гривень.

Як повідомила Анастасія Пентек, станом на 11 жовтня ц. р., перерахунок пенсійних виплат проведено 267,5 тисячі, або 98 відсоткам пенсіонерів (без врахування пенсіонерів силових структур). До 25 жовтня виплату підвищеної пенсії має бути завершено. Пенсіонери, доплата до пенсії у яких становить менше 140 гривень, отримають її разом з основною пенсією у листопаді цього року.
З 1 жовтня перерахунок пенсій здійснюється з використанням єдиного показника середньої зарплати, що використовується для призначення пенсії в 2017 році, на рівні 3 тисячі 764 гривні 40 копійок. При цьому показник оцінки одного року страхового стажу знижено з 1,35 до 1 відсотку. Тимчасово, з 1 січня по 31 грудня 2018 року, буде використовуватися показник середньої зарплати за 2016 та 2017 роки (орієнтовно – 5246 гривень).

В області нараховується 10,5 тисячі пенсіонерів силових структур, з них перерахунку пенсій за зазначеним вище законом підлягають 4,9 тисячі пенсіонерів. “До 1 листопада ц. р. Уряд має подати в парламент спеціальний законопроект про пенсійне забезпечення військовослужбовців (працівників силових структур), за яким перегляд пенсій цій категорії пенсіонерів повинен здійснюватись із 1 січня 2018 року. Разом з тим, відповідні кошти мають бути передбачені в Держбюджеті на наступний рік” – зазначила А.Пентек.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: