МОЗ: є два варіанти запровадження локдауну

Міністерство охорони здоров’я розглядає два варіанти запровадження локдауну – з кінця грудня 2020 року або з початку січня 2021 року

За словами епідеміолога з МОЗ, якщо протягом двох тижнів кількість нових випадків зараження коронавірусів залишиться менше 20 000 в добу, то локдаун буде введений з 2 січня. Саме на думку цих фахівців орієнтуються в Офісі президента.

Епідеміологи Міністерства охорони здоров’я будуть рекомендувати уряду введення жорстких обмежень з 2021 року тривалістю не менше 3 тижнів. Чим довше карантин триватиме, тим кращим буде ефект. Навіть за найгірших умов дотримання карантину падіння захворюваності складе “мінус” 40-50% від щоденних випадків. Також є сенс в цьому сценарії, з точки зору економіки. Січень — неактивний місяць для бізнесу і для держави.

Водночас введення локдауну з кінця грудня менш імовірно. Його логіка полягає в тому, щоб не допустити великого скупчення людей на святкуванні новорічних свят. Однак до нього можуть повернутися, якщо протягом двох тижнів показник добової захворюваності буде різко зростати (наприклад від 15 тис. до 20-30 тис.).

В Офісі президента пояснили, що введення локдауну залежить від кількості захворювань на добу, проте для ухвалення будь-якого рішення будуть користуватися думкою фахівців МОЗ.

У МОЗ також додали, що основна проблема полягає не стільки в кількості хворих, яка може рости, а в тому, що в областях погано працює розподіл (маршрутизація) хворих між лікарнями. Це неможливо вирішити, констатує епідеміолог, тому що це “людський фактор”. Це відповідальність керівників в областях. Без такого ручного управління, найчастіше відбувається дисбаланс — тому що в одну лікарню везуть всіх хворих, які були виявлені, а інша лікарня простоює напівпорожньою.

Епідеміолог зазначив, що у разі коли буде зареєстровано 30-35 тис. нових випадків щодня, то система охорони здоров’я і кількість ліжок витримає таке навантаження. Навіть в нинішніх умовах зберігається резервний запас ліжок і вводити жорсткий карантин з 20 грудня немає сенсу.

Зазначається, що з точки зору епідеміології та тенденцій розвитку ситуації, то максимальне навантаження на систему охорони здоров’я буде під новий рік або більш імовірно — на початку січня.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: