МОН про “Освіту у нових громадах від А до Я”

Мінестерство освіти та науки презентувало інструкцію та шаблони для управлінців “7 кроків для створення органу управління освітою в ОТГ” .

3 грудня 2020 року МОН спільно з проєктом DECIDE, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ презентували кампанію «Освіта у нових громадах від А до Я». Також опубліковано порадник із шаблонами типових документів стосовно того, як створити орган управління освітою у громаді.

Любомира Мандзій, заступниця Міністра освіти і науки зазнчила: «Вже зараз у новостворених громадах відбувається процес створення органу управління освітою, а найближчим часом необхідно планувати бюджети, стратегію розвитку освіти. Кампанія “Освіта у нових громадах від А до Я” допоможе управлінцям зробити це легко і швидко».

Під час першої онлайн-сесії презентовано порадник із детальною інструкцією, як створити орган управління освітою в громаді за сім кроків, і шаблоном типових документів. Експерти пояснили, що необхідно:

  • Внести зміни до чинної структури апарату ради та її виконавчих органів.
  • Створити орган управління освітою і затвердити його положення.
  • Призначити керівника і врегулювати трудові відносини з іншими працівниками.
  • Провести державну реєстрацію органу управління освітою як юридичної особи і взяти його на облік у ДПС як платника податків.
  • Подати картки підписів до Управління державної казначейської служби України, зареєструватися в єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів.
  • Затвердити посадові інструкції.
  • Укласти та зареєструвати колективний договір.

Завантажити детальний порадник із шаблонами можна за посиланням.

Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні зауважила, що Швейцарія підтримує українських партнерів для того, щоб у кожній громаді діти мали рівний доступ до якісної освіти. На громади покладена велика відповідальність, і вони раді підтримати їх експертно у процесі створення кращої системи освіти на місцях.

Ключові теми кампанії:

Ключові теми кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я» — це формування органів управління освітою, фінанси, управління мережею закладів освіти, міжмуніципальне співробітництво, стратегічне планування і комунікація з громадськістю. В межах кампанії заплановано:

  • 6 практичних порадників із шаблонами типових документів;
  • понад 30 вебінарів і консультативних сесій;
  • відеоінструкції, інфографіки та чек-листи;
  • обмін найкращими практиками громад.

Завантажити матеріали і зареєструватися для участі у вебінарах можна на сайті novihromady.decide.in.ua.

«Від злагодженої діяльності органів управління освітою, ефективного використання ресурсів, активної співпраці з громадськістю залежитиме розвиток освіти у громаді. Для підтримки освітніх управлінців ми будемо публікувати нові порадники, інструкції та проводити експертні вебінари і консультації з грудня 2020 до травня 2021 року», – пояснила Наталія Протасова, голова ГО ДОККУ, директорка проєкту DECIDE.

Довідково:

«Освіта у нових громадах від А до Я» – це кампанія для голів та управлінців освіти новоутворених і реорганізованих громад. Ключова мета – допомогти сформувати ефективну систему управління освітою на місцях. У межах кампанії буде розроблено шість практичних порадників з управління, розвитку і комунікації, відеоінструкції, інфографіки та чек-листи, проведено понад 30 вебінарів і консультативних сесій, зібрано найкращі практики для громад щодо розвитку ефективної системи управління освітою.

Знайшли помилку? Тоді виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: